Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.12.2015, 17:38 | czytano: 1918

Styczniowy kalendarz imprez MOK

NOWY TARG. W Nowy Rok ruszymy tanecznym krokiem bowiem od 5 do 8 stycznia zaprosimy na XIV Międzynarodowy Festiwal –Konkurs Intershow 2016 , w dniach 5 i 6 stycznia odbywać się będzie konkurs ,zaś laureatów tego wydarzenia obejrzymy w koncercie galowym w dniu 8 stycznia .Ten niezwykle radosny festiwal talentów ,to feeria dzięków, ruchu , radości, młodości i entuzjazmu dzieci i młodzieży z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Litwy, Rosji i Polski. Obecność obowiązkowa!

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Parafii NSPJ i Chóru „Echo Gorczańskie” Chór Hosanna z parafii św. Barbary w Witebsku /Białoruś/ wystąpi z koncertem kolęd w dniu 6 stycznia 2016r. w kościele NSPJ w Nowym Targu, po Mszy Św. o godz.18.00.Chór „Hosanna” istnieje przy parafii św. Barbary w Witebsku od 2000 roku. Obok wykonywania swojej funkcji liturgicznej, w ciągu minionych 15 lat stał się środowiskiem jednoczącym wokół piękna żywego śpiewu, ludzi o tradycji katolickiej, jak i prawosławnej oraz jeszcze poszukujących. Wsparty opieką Dominikanów, pracujących w Witebsku, jest ciekawym projektem duszpasterskim dla bardzo zróżnicowanej pod względem wyznaniowym społeczności białoruskiej. Przez 15- letni okres swego istnienia chór był uczestnikiem i laureatem festiwalów sakralnej muzyki: „Mahutny Boża” na Białorusi- jak i w Polsce: w Łapach. Przyjaźni się i śpiewa z chórem parafii św. Gertrudy w Monachium, i odwiedza latem wspólnotę parafialną w Itter w Austrii. Stąd też w repertuarze pojawiły się niemieckojęzyczne „pamiątki” z tych podróży. Chór wystąpi ponadto w Rabce Zdroju i Szczawnicy.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury o godz.18.00. Tym razem zaśpiewa dla Państwa trzech znakomitych tenorów: Leszek Świdziński – solista Warszawskiej Opery Kameralnej, znany i podziwiany przez publiczność na całym świecie od Ameryki Północnej, Południowej, poprzez Azję, Europę aż do Skandynawii.

Witold Wrona – artysta Gliwickiego Teatru Muzycznego, odtwórca wielu znakomitych ról operetkowych, znany i podziwiany zarówno na polskich scenach jak i europejskich.

Jan Zakrzewski – solista Krakowskiej Opery, odtwórca wielu ról najsłynniejszych operetek i oper, występujący na wielu europejskich scenach, uwielbiany szczególnie przez damską część publiczności.

W wykonaniu wyżej wymienionych tenorów usłyszymy najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz piosenki. Grać będzie tradycyjnie Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko. W programie koncertu usłyszymy między innymi takie utwory jak: Wielka sława to żart, O sole mio, Granada, La spaniola, Brunetki blondynki, Graj cyganie, Nessun dorma, Funiculi funicula, Amapola, Delilah, Uwierz w ducha i inne. Do tego porywające do tańca utwory instrumentalne , które zostaną przygotowane specjalnie na ten koncert.

10 stycznia zagramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów120 tysięcy wolontariuszy WOŚP 10 stycznia 2016 roku wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Tego dnia zapraszamy do naszego Ośrodka ,zaczynamy o godz.15.00 bajka dla najmłodszych Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

17 stycznia o godz. 11.00 w nowotarskim ratuszu salon poezji zaprasza na program „Sam cymes-piosenki żydowskie” .Koncert składający się z najpiękniejszych piosenek żydowskich, śpiewanych po polsku, ale także w języku jidysz. „Miasteczko Bełz”, „Rebeka”, „Cziribim”, „Baj mir bistu szejn”, „Tumbalalajka", „Mein jidisze Mame” to tylko niektóre tytuły, które można usłyszeć podczas programu. Przy fortepianie Adam Snopek.Będzie zabawnie i sentymentalnie! Beata Marczewska - wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, przez ponad 10 lat aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce. Wokalistka zespołu ZION, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach

Galeria Sztuki BWA „Jatki” zaprasza na wystawę interdyscyplinarną ANEKS – IDEA, MATERIA, PRZESTRZEŃ, z wiśnickim akcentem w tle, jest już drugą odsłoną tego przesłania z niewielką zmianą składu osobowego. Artyści czuli pewien niedosyt, pewne twórcze niedopowiedzenie i postanowili spotkać się ponownie. Tym razem w wystawie uczestniczą: Robert Dudek (PLSP Nowy Wiśnicz), Ewa Janus (ASP Kraków), Leszek Lewandowski (ASP Kraków), Józef Murzyn (ASP Kraków), Krystyna Olchawa (BWA „U Jaksy” Miechów), Kazimierz Pawlak (ASP Wrocław), Adam Pociecha (ASP Katowice), Marek Wawrzkiewicz (ASP Kraków), Paweł Warchoł (Oświęcim). Wszyscy są absolwentami wiśnickiego PLSP ale ich dalsza droga edukacyjna ma różnorodny i indywidualny tok kształcenia. Wszyscy zdobyli akademickie wykształcenie artystyczne, wielu uzyskało tytuły naukowe, aż do stopnia profesora zwyczajnego. Można by stwierdzić, że wszyscy też zawodowo zajmują się pracą dydaktyczną gdyby nie jeden wyjątek, którym jest Paweł Warchoł z Oświęcimia, najbardziej aktywny twórczo i najbardziej utytułowany nagrodami artysta grafik.

16 stycznia rozpoczynamy ferie, sporo propozycji na naszej stronie internetowej dla dzieci i młodzieży.

Barbara Pachniowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij