Piękny przykład współpracy pomiędzy OSP Podczerwone i OSP Koniówka - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 0.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
04.01.2016, 20:48 | czytano: 2242

Piękny przykład współpracy pomiędzy OSP Podczerwone i OSP Koniówka

Podczas niedzielnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniówce - ku zaskoczeniu wszystkich druhów - do sali obrad w remizie OSP Koniówka wniesiona została motopompa. Był to prezent Ochotniczej Straży Pożarnej w Podczerwonem dla sąsiadów z Koniówki.

Naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, w obecności wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, pełnomocnika wójta odpowiedzialnego za jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec Mariusza Garusa, sołtysa Koniówki Jana Sroki i druhów z Koniówki uroczyście wręczył akt nadania motopompy na ręce naczelnika OSP Koniówka Józefa Zięby, życząc wszystkim druhom wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Motopompę Tohatsu OSP Podczerwone otrzymała w zeszłym roku, jednak jej nie używała. Jej wydajność to 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 atmosfer. Jak podkreśla naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, sprzęt przekazany został w ramach wieloletniej współpracy obu jednostek. Przy tej okazji nie zabrakło życzeń noworocznych. Józef Leja życzył strażakom z Koniówki szczęśliwych powrotów, żeby ta motopompa i pozostały sprzęt strażacki nie psuł się i żeby był wykorzystywany wyłącznie do ćwiczeń i zawodów strażackich. Życzył jak najmniej wyjazdów do akcji i pomyślności w nowym roku.

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze było okazją do podsumowania działalności OSP w ubiegłym roku i przedstawieniem planów na najbliższy rok.

Najważniejszym punktem obrad był wybór zarządu i komisji rewizyjnej OSP Koniówka. Jednogłośnie powołano na kolejną pięcioletnią kadencję tych samych członków zarządu i uzupełniono skład komisji rewizyjnej.

W skład zarządu OSP Koniówka wchodzą Józef Zięba – naczelnik, Tadeusz Leja – zastępca naczelnika, Józef Haberny – prezes, Jan Sroka - skarbnik i Franciszek Haberny – sekretarz / gospodarz. W skład komisji rewizyjnej weszli Edward Wojtaszek – przewodniczący, Jan Klejka – zastępca przewodniczącego i Józef Leja – członek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Koniówce powstała w 1929 r., kiedy ówcześni druhowie postanowili odłączyć się od Podczerwonego. Obecnie jednostkę tworzy 36 czynnych strażaków ochotników i 6 osób wspierających. Remiza OSP położona jest w centrum miejscowości obok mostu na rzece Czarny Dunajec. Druhowie, którzy biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie gminy Czarny Dunajec maja do dyspozycji dwa samochody ratowniczo - gaśnicze: Star GBA i Jelcz GCBA.

mat. prasowy, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas