Do Ludźmierza Trzej Królowie przyjechali konno (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Zakopane
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
06.01.2016, 21:02 | czytano: 2878

Do Ludźmierza Trzej Królowie przyjechali konno (zdjęcia)

Królewski Orszak maszerował w święto Trzech Króli po raz pierwszy oficjalnie również w Ludźmierzu. Hasło tegorocznego Orszaku: „Nade wszystko miłosierdzie” Miłość. Pokój. Przebaczenie.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Wchodząc do Bazyliki Mniejszej na mszę św. o godz. 11 można było otrzymać korony w trzech kolorach.

Podczas mszy, którą sprawował nowy proboszcz ks. Jerzy Filek poświecono kredę i kadzidło. Po jej zakończeniu do szopki znajdującej się przed kościołem figury - dołożono figurki trzech króli, a potem Kacper, Melchior i Baltazar jadąc na koniach, otoczeni dworzanami, aniołkami i pastuszkami, w towarzystwie kapeli „Podhalanie” i orkiestry OSP poprowadzili wszystkich do "stajenki", czyli do Domu Związku Podhalan. 

Maszerowano w strojach w trzech kolorach - symbolizujących trzy kontynenty. Azję – reprezentowała Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu w kolorze zielonym, Europę - w kolorze czerwonym gimnazjum, a niebieską Afrykę - Szkoła Podstawowa w Krauszowie. Przedszkolaki przebrane były za aniołki i pastuszki. Zwieńczeniem Orszaku były Jasełka w wykonaniu dzieci ze SP w Ludźmierzu, które odbyły się w Domu Związku Podhalan.

Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas