Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 97
Rain
16°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 97
Clouds
13°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 96
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Rain
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
03.02.2016, 11:04 | czytano: 2800

List. O punktualności autobusów MZK

NOWY TARG. "Chodzi mi o funkcjonowanie komunikacji miejskiej, a w szczególności o fakt, Że kierowcy autobusów miejskich nie przestrzegają rozkładów jazdy i odjeżdżają z przystanków wcześniej niż podane godziny odjazdów na rozkładzie" - pisze w liście do redakcji czytelnik.

"Dziś (wczoraj - przyp. red.) na linii nr 1 pan kierowca odjechał wcześniej z przystanku położonego pod Miejskim Ośrodkiem Kultury. Odjazd autobusu był na rozkładzie jazdy podany na godz. 8:41 a pan kierowca odjechał o 8:38 . Zastanawiam się czy to ja jestem dla pana kierowcy czy też może komunikacja miejska jest dla mieszkańców? Skoro nie są w stanie sprostać takiemu zadaniu to może należy zlikwidować tę instytucje?".

oprac. r/ źródło: kontakt@podhale24.pl
najnowsze informacje
komentarze
Hom23:35, 3 lutego 2016
Czy tylko mnie nie działa strona mzk? Bo sie tak jakoś zawiesza na chwile obecna i nie otwiera żadnej zakładki (środa,po 23)
pasażer22:40, 3 lutego 2016
Do "egon" na tej stronie cię rodzice znaleźli
mieszkaniec zatroskany22:02, 3 lutego 2016
Tu nie chodzi o szczegóły , a o sprawę ogólnego funkcjonowania mzk. To jest dramat, Burmistrz obiecywał prywatyzację tej firmy - jednostki budżetowego , który pożera ogromne środki. Panują tam przedziwne zwyczaje , do dziś nie wyjaśnił kierownik braków paliwa , a kierowcy żyją jak lordy. Na pewno prywatni przewoznicy byliby tańsi i nie byłoby spóznień . W Zakoanem funkcjonuje komunikacja prywatna i tam nikt nie narzeka , a turystów jest multum Jak długo jeszcze burmistrz będzie to tolerował?
Liberta21:51, 3 lutego 2016
Do Nogaty: A co to ma wspólnego z moją wypowiedzią, ja pisze o rentowności. A jeśli ktoś jest źle traktowany w prywatnej firmie, to niech zmieni prace.
!!!20:42, 3 lutego 2016
Autobus na Kokoszków o 14:10 odjeżdża, jak sam chce, rozumiem spóźnienie o 5, czasem 10 minut (korki), ale jak kierowca z rynku odjeżdża 5 minut przed czasem to kpina jakaś. A człek czasem stoi na przystanku z nadzieję, że w końcu przyjedzie... tu zonk, bo już odjechał ;/
Nogaty18:47, 3 lutego 2016
@Liberta.Popracuj sobie w prywatnej firmie,zobaczysz jak dba o pracowników i klientów(są wyjątki),wyzysk i prawie niewolnictwo,kopara opada.
Pospieszny18:02, 3 lutego 2016
Coś mi się nie chce wierzyć żeby o tej porze przy największym natężeniu ruchu pasażerów(młodzież do szkół)samochodów, autobus jechał wcześniej.Może wystarczy być punktualnie na przystanku lub ciut wcześniej żeby nie oglądać czerwonych świateł odjeżdżającego autobusu i mieć potem pretensje do całego świata tylko nie do siebie.Co do ubioru kierowców to niech wyglądają jak bace,swojsko, jesteśmy na pięknym Podhalu.
Liberta17:25, 3 lutego 2016
Jak coś jest Państwowe nigdy nie będzie funkcjonować, jak firma prywatna która musi dbać o klientów. Bo inaczej na siebie nie zarobi.
Aga16:18, 3 lutego 2016
Zgadzam się, że autobusy prędzej wyjeżdżają z przystanków. Syna do szkoły dwa razy to spotkało ale za trzecim razem autem podjechałam na remizę i kierowca przyznał się. Tłumaczył że prędzej będzie w domu!!!!
czytelniczka16:09, 3 lutego 2016
Autobus linii 11 też nie przestrzega rozkładu jazdy . kierowcy jeżdżą jak im pasuje... Pozdrawiam
eses15:31, 3 lutego 2016
Osobiście problemy z MZK są mi obce bo nie korzystam z komunikacji miejskiej.
Za to mam inne pytanie związane z autobusami MZK: czy zatoczka autobusowa służy również do postoju autobusu (czasami przez godzinę) - w związku z czym utrudnia korzystanie z tej zatoczki innym autobusom no i oczywiście pasażerom?
Chodzi mi o zatoczkę/przystanek na ulicy Waksmundzkiej przed światłami (kierunek Waksmund), nagminnie na tym przystanku parkuje jakiś bus w związku z czym kolejny autobus przyjeżdża i stoi na środku drogi i wpuszcza/wypuszcza pasażerów, a kierowcy samochodów stoją w sznurku i czekają aż szanowny kierowca ruszy w dalszą drogę bo nie ma tam możliwości wyprzedzenia...
egon15:30, 3 lutego 2016
Jest taka strona wyżal-się.pl proszę tam pisać :-)
pasażer14:36, 3 lutego 2016
Autobus nr 3 dziś rano spóźniony 6 minut a na końcu trasy juz 10...do "nowotarżanina" zegarek mam ustawiony jak w autobusie a na dowód mogę ci wysłać bilet z godzina odjazdu policzysz sobie sam spóźnienie!!!
Straż miejska14:29, 3 lutego 2016
należy zlikwidować komunikację miejską a jej zadania przekazać Policji.
Paweł :-)13:59, 3 lutego 2016
Normalnie nie wiem jak oni tam funkcjonują ale nie dość że wyjeżdżają wcześniej to są jeszcze po 2 nie mili jak nie wiem.Bilety można kupić w biletomacie oraz u kierowcy to jak się pójdzie do niego z papierową 10 to powie żeby się nauczyć czytać bo on nie sprzeda biletu a jak się powie żeby otworzył drzwi że w takim razie wychodzisz to Ci otworzy na samym końcu i powie żebyś tutaj uciekał!! Brak słów do nich i jeszcze za to im płacą!!
gg12:54, 3 lutego 2016
rzeczywiście sytuacja się powtarza, czasem te 2 czy 3 min jak w przypadku autobusów do Ostrowska robią różnicę ponieważ kolejny jest za godzinę. Szanujmy siebie.
inż12:50, 3 lutego 2016
Jak to jest, że w NT autobus na początku trasy już się spóźnia parę minut albo jedzie za wcześnie? Teraz zegarki ustawiają komputery, każdy ma telefon - czas jest ten sam. A biletomaty? Nigdy nie działają. Tutaj potrzeba kogoś kto się zna na komunikacji miejskiej i zrobi rewolucję. Inaczej się nie da
ANTOS DO DYMISJI12:47, 3 lutego 2016
Ile razy ja tak miałem, autobusy nie trzymają rozkładu! MZK to dramat!

Gdzie przystanek przy dworcu skoro jest gotowa zatoczka? Nie ma punktualności, regularności, linie mają różne trasy. Hitem jest 4! Raz przez szpital, raz do rynku, raz z almy, raz z mcdonalda. Gdzie tu logika? Po co kursy skrócone do rynku skoro każdy zajdzie na piechotę? Gdzie autobusy w godzinach wieczornych i to nie skrócone?

Gdzie autobus do Białki czy Czarnego Dubajca? autobusy spóźnione, kierowcy ubrani jak baca a na cały autobus góralska muzyka. Wstyd! Kiedy doczekamy kilku linii a nie 15 które by jeździły regularnie? Biletów miesięcznych w dobrych cenach? Kiedy doczekamy czystych autobusów i KONTROLI BILETÓW BO WSZYSCY NA GAPĘ!
hej12:35, 3 lutego 2016
Starzy ludzie gadali: Wyjdź se z chałpy 5 minut wceśniej.
Kierowca12:27, 3 lutego 2016
Nie jeden raz jak samochodem jadę, to kierowca nie zjeżdża na przystanek. Blokuje całą drogę jadąc 20km/h tylko po to, żeby się nie zatrzymać i podobno być na czas. Efektem tego jest to, że często przekłada się to właśnie na te 3 minuty, gdzie ktoś mógłby jeszcze na ten stojący autobus dobiec. No ale nikt nie kontroluje, więc róbta co chceta.
nowotarżanin12:14, 3 lutego 2016
Drogi czytelniku jak miałeś ustawiony czas w swoim zegarku?Wybacz,ale 3 minuty to jeszcze nie tragedia.Być może kierowca miał inny czas na swoim zegarku...
wolnosciowy11:50, 3 lutego 2016
Uprzedzam pytania - Wolnościowe Podhale nie chce likwidować MZK.
com11:44, 3 lutego 2016
Może po prostu trzeba żeby wszyscy mieli ustawione zegarki na właściwą godzinę ;) Jest jedna poczta w Nowym Targu, gdzie przerwa jest o godzinie którą mają na zegarku na ścianie, ale koniec przerwy już wg zegarka w komputerze (różnica 5 minut - z 15 minutowej przerwy robi się 20).
monika11:38, 3 lutego 2016
zgadzam się ! dzisiaj autobus nr 2 wyjechał z rynku 7.11 zamiast 7.14. Wczoraj było to samo, rajdował w górę Kowańca jak Kubica i wyprzedził autobus nr 4 ( który z rynku wyjeżdża 7.09). Może ktos minał się z powołaniem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij