Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Czarny Dunajec i okolice
Clear
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 16
Clear
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.03.2016, 17:34 | czytano: 917

Tydzień z Internetem w Małopolsce

Jak bezpiecznie kupować w sieci? Jak stworzyć bezpieczne hasło? Czy bankowość internetowa jest bezpieczna? – na te i inne pytania usłyszą odpowiedź uczestnicy warsztatów w ramach „Tygodnia z internetem”. Małopolska po raz czwarty włączyła się w tę ogólnoeuropejską kampanię.

Do 20 marca, w całej Małopolsce rozpocznie się tegoroczna edycja „Tygodnia z Internetem”. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także seniorzy i osoby chcące od podstaw poznać obsługę komputera, Internetu i smartfonu będą mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach organizowanych w całej Małopolsce.

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci, a temat ten rozwijany będzie w ramach scenariusza zajęć pt. „Bezpieczny E-konsument”. Pozostała tematyka obejmuje m.in.:

Internet bez granic – podczas warsztatów będzie można poznać podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu
technologie mobilne – podczas warsztatów można się dowiedzieć jakie możliwości oferują smartfony i tablety (głównie dla seniorów, ale z możliwością włączenia też innych grup wiekowych), zachęcanie do nauki kodowania – podczas spotkań, poszukamy odpowiedzi dlaczego warto umieć kodować i jak czerpać z tego przyjemność. Zajęcia adresowane głównie do dzieci z klas szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, umiejętności cyfrowe na rynku pracy – spotkania dla młodzieży zachęcające do kariery w branży IT oraz do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy.

Podsumowanie warsztatów i wydarzeń w ramach „Tygodnia z internetem” w Małopolsce oraz wręczenie nagród nastąpi 19 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to coroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet oraz rozwijania umiejętności cyfrowych.

Więcej informacji o kampanii, spotkaniach oraz formularz rejestracji na stronie tzi.malopolskie.pl.

Źródło: organizatorzy
najnowsze informacje
komentarze
ziomek20:15, 14 marca 2016
Byle nie internet z NTVK.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij