Małgorzaty Majewskiej "Przepis na bieganie" - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 74 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
01.05.2016, 11:47 | czytano: 3215

Małgorzaty Majewskiej "Przepis na bieganie"

ZAKOPANE. Fachowych książek na temat diety, biegania i ogólnie "zdrowego trybu życia" jest mnóstwo. Dochodzą do tego jeszcze tematyczne czasopisma, wyspecjalizowani trenerzy oferujący porady. Dlaczego więc książka Małgorzaty Majewskiej zasługuje na uwagę?

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Jak mówiono podczas promocji książki w zakopiańskiej bibliotece - dlatego, że "jest prawdziwa". Zbudowana na doświadczeniu.

Autorka książki, Małgorzata Majewska - przebiegła siedem maratonów. Ale jak sama mówi, do zmiany trybu życia - a przede wszystkim sposobu odżywiania - skłoniła ją przykra konieczność. Po prostu musiała nauczyć się wyjątkowo dokładnie dobierać składniki pożywienia ze względu na dziecko.

- To nie jest kolejny poradnik. To książka napisana przez osobę, która biega i skierowana dla tych, którzy biegają tylko dla siebie, chcą wiedzieć czy bieganie, a na dodatek napisana z pozycji człowieka, który wcześniej nie zamierzał biegać - tłumaczy.

Publikacja ma być pomocna przy przebudowie "sposobu myślenia o gotowaniu".

Autorka jest językoznawczynią, specjalistką w zakresie komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Interesuje się relacjami między językiem i psychologią; poza Instytutem Dziennikarstwa UJ, prowadzi także zajęcia w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, Instytucie Socjologii UJ oraz Kolegium oo. Dominikanów.

"Przepis na bieganie" zawiera kilkadziesiąt prostych i zdrowych przepisów, dobrych zarówno dla maratończyków, jak i początkujących biegaczy. Ale nie tylko. To także porady jak zacząć swoją przygodę z bieganiem, co zrobić, by uniknąć kontuzji, co jeść przed biegiem, w jego trakcie i co po zakończeniu biegu, jak traktować suplementy i odżywki oraz jak biegać, by skutecznie schudnąć.

Książka powstała przy współpracy dietetyka sportowego dr hab. Barbary Frączek.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
George11:22, 2 maja 2016
hmm..jakoś figura autorki , nie przekonuje do zakupu książki.
Też biegacz07:21, 2 maja 2016
Widzisz Bodzio jak można się pomylić w ocenie ludzi po wyglądzie. Przebiegła 6 maratonów.
Bodzio16:10, 1 maja 2016
Parząc na nią to jest bardziej teoretyczką niż praktyczką.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas