Piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Fog
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
05.06.2016, 14:15 | czytano: 2200

Rowerowy maraton dla twardzieli

11 czerwca wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – BUKOVINA Lang Team Maraton MTB. Najtrudniejszy z maratonów organizowanych przez Lang Team będzie jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji Polski mistrzostwa świata i eliminacją Pucharu Polski. Wystartować może jednak każdy – wystarczy rower, kask i dobre chęci.

Maraton Rowerowy Lang Team wraca do Bukowiny Tatrzańskiej po rocznej przerwie. Ci, którzy startowali w 2014 roku dobrze pamiętają wielkie emocje oraz bardzo wymagającą trasę. Bez wątpienia najtrudniejszą w całym cyklu. Ale ta edycja maratonu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na skalę trudności, ale również miejsce jej rozgrywania. „Bukowina jest miejscem szczególnym. Tu rozgrywa się królewski etap Tour de Pologne, tu w tym roku poznamy zwyciężczynię Tour de Pologne Women, także tu, już po raz siódmy, odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. A już 11 czerwca zapraszam serdecznie wszystkich kolarzy górskich, trasa jest wymagająca, ale dystanse są zróżnicowane i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę też na udział najmłodszych, dla których przygotowujemy specjalną Paradę Rodzinną” – mówi Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang.

BUKOVINA Lang Team Maraton MTB to tradycyjnie trzy dystanse do wyboru – Mini (24 km), Medio (45 km), Grand Fondo (66 km). Wszystkie będą rozgrywane na bardzo malowniczej rundzie z dwoma trudnymi podjazdami pod Brzegi i Wierch Spiski. Dystans Grand Fondo będzie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach i będzie stanowił podstawę kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Ale w Bukowinie coś dla siebie znajdą również najmłodsi fani dwóch kółek. Parada Rodzinna to krótka (7 km), łatwa trasa poprowadzona wokół hotelu BUKOVINA, czyli wymarzona okazja do wspólnej rowerowej przejażdżki w pięknym otoczeniu. „Jestem przekonany, że kolarze pokochali Bukowinę. Opinie, z którymi się spotykamy, a także frekwencja motywują do tego, żeby organizować coraz więcej imprez” – tłumaczy Edward Kuchta, Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego – „Kolarze chcą coraz częściej przyjeżdżać do Bukowiny, a my chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania kolarstwa. Zwłaszcza, że ukształtowanie terenu, widoki i przyroda zachęcają do uprawiania tego sportu.”

Na wszystkich chętnych czeka w Bukowinie wiele atrakcji. Najlepsi mają szansę na nagrody, wśród których są: kolarskie stroje Quest, zestawy produktów energetycznych Vitarade, akcesoria i osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, opony CST, bagażniki rowerowe Thule i kolarskie nagrody od Harfa Harryson. Podczas edycji w Bukowinie będzie rozgrywana również Premia Shimano będąca dodatkową szansą na nagrody. Nagrodą główną dla najlepszej drużyny w klasyfikacji generalnej Maratonów Rowerowych Lang Team jest skuter Zipp.

Zapisów do BUKOVINA Lang Team Maraton można dokonywać przez internet na stronie www.maratonylangteam.pl, a także skandiamaraton.pl do środy 8 czerwca. Zapisy będą również przyjmowane w Biurze Zawodów w piątek 10 czerwca w godzinach 16-19 oraz w sobotę 11 czerwca w godzinach 8.00-10.30.

mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij