Niedziela, 18 sierpień 2019, Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Nowy Targ i okolice
Clear
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 68
Clear
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.06.2016, 09:12 | czytano: 1647

Orawa Dzieciom Afryki 2016 oraz Orawski Dzień Dziecka (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński

W tym roku po raz 15. serca Orawian otworzyły się na potrzeby drugiego człowieka. „Orawa Dzieciom Afryki” to właśnie wielki dar serca, miłości bliźniego, otwarcia na drugiego człowieka.

„Orawski Dzień Dziecka” połączony jest z akcją charytatywną „Orawa Dzieciom Afryki”. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy i Orawskie Centrum Kultury i Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”.

Jak zawsze istotnym punktem programu były aukcje, na których zostało zlicytowanych wiele eksponatów pochodzących z Czarnego Lądu. Orawianie serca mieli otwarte i nie szczędzili grosza dla dzieci z Afryki.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się wyjątkowo już po raz drugi w sobotę 4 czerwca wieczorem. Licznie zgromadzonej publiczności w Centrum Kultury Górnej Orawy wielu wzruszeń i przeżyć dostarczył koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem. Odbyła się również projekcja filmu „Orawa Dzieciom Afryki po raz 15” oraz aukcja charytatywna.

Drugi dzień imprezy tradycyjnie już rozpoczęły trombity Haniaczyków, a oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak wraz z Wójtem Gminy Lipnica Wielka Bogusławem Jazowskim i Prezesem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” ks. Adamem Parszywką. Dzień dziecka stał się również okazją do nagradzania dzieci za osiągnięcia zdobyte w trakcie roku szkolnego. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak i Dyrektor ZEAS Maria Staszkiewicz. Został również rozstrzygnięty konkurs „Serduszko dla Afryki”, a do nieba poleciały baloniki symbolizujące łączność Orawy z Afryką. Tradycyjnie też wszystkie mamy zostały obdarowane różami.

Na scenie przez całe niedzielne popołudnie odbywały się występy zespołów. Tańczyły i śpiewały dzieci z „Małego Podhala”. Wystąpił popularny dziecięcy zespół „Promyczki Dobra”. Dzieci obejrzały bajkę „ Warkocz królewny Wisełki” w wykonaniu teatru Art-Re z Krakowa. Koncertem gwiazdy tegorocznej imprezy – „Megitza Trio” zakończyła się XV edycja Orawa Dzieciom Afryki.

Orawianie aktywnie uczestniczyli w loteriach i kwestach. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się aukcja prowadzona księdza Jana Hajńderka i Jana Świdronia Dla dzieci zostały przygotowane liczne konkursy, zabawy, stoiska malowania twarzy, zjeżdżalnie, loteria fantowa i inne imprezy towarzyszące. Imprezę poprowadzili Jadwiga Karlak i ks. Andrzej Gołębiowski.W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom ulicy w Malawi.

Źródło: Urząd Gminy w Jabłonce, zdjęcia Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij