Przekroczyć granice niepełnosprawności – projekt „Made in Zakopane” - podhale24.pl
Piątek, 3 maja
Imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 61 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
60 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
18.06.2016, 00:20 | czytano: 2402

Przekroczyć granice niepełnosprawności – projekt „Made in Zakopane”

W powiecie tatrzańskim mieszka około 6 000 osób niepełnosprawnych, w tym 250 dzieci do lat 14. Większość z nich nigdy nie była w tak kultowych miejscach jak Morskie Oko czy Dolina Chochołowska. Teraz jest na to szansa.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Made in Zakopane” wystartowała w Małopolskim Budżecie Obywatelskim. Ich projekt zakłada zakup trzech rowerów dla osób niepełnosprawnych, co pozwoli nie tylko na regularne treningi, ale również na zdobywanie tatrzańskich dolin.

Jak zagłosować?
Każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka w Małopolsce może oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.
Do wyboru są 3 sposoby głosowania:
a) Tradycyjne - poprzez włożenie wypełnionej karty do głosowania do urny – w Urzędzie lub w Agendach,
b) Elektronicznie - pod adresem: http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie ) - elektroniczny formularz głosowania zostanie uruchomiony 18.06.2016r.,
c) Korespondencyjnie na adres Urzędu lub jednej z Agend (liczy się data wpływu do Urzędu).

Ważne! Można oddać 1 głos na zadanie powiatowe oraz 1 głos na zadanie subregionalne. Głosować można tylko na zadania dotyczące powiatu i subregionu, który się zamieszkuje.
Jeśli odda się więcej głosów wszystkie głosy będą nieważne.

Dlaczego rowery?
Jazda na rowerze to najpopularniejsza dyscyplina rowerowa w Polsce. Niestety osoby z niepełnosprawnością ruchową lub umysłową zwyczajnie nie są w stanie wsiąść na rower dwukołowy. Rozwiązaniem są czterokołowe „górale”. Made in Zakopane wnioskuje o dwa rowery z asystą, którymi kieruje opiekun, a osoba niepełnosprawna jest pasażerem oraz jeden rower elektryczny idealny dla osób np. z niedowładem nóg. Wszystkie modele są w pełni przystosowane do jazdy w terenie – nawet tej najbardziej ekstremalnej.

Koszt zakupu trzech tego typu rowerów to prawie 100 tysięcy złotych, co przekracza możliwości finansowe praktycznie każdego potrzebującego. Teraz każdy mieszkaniec Małopolski poświęcając 2 minuty może odmienić jakość życia osób z niepełnosprawnością.

Mateusz Mróz/ na zdj. Bartek Mrożek na Joy Ride Bike Festival
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas