Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Jabłonka i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
25.06.2016, 09:20 | czytano: 1081

Rodzinne Rajdy Rowerowe dojechały do Niedzicy

zdj. Mateusz Zamojski

Po Trzebini, Skrzyszowie i Nowym Targu kolejna odsłona Rodzinnych Rajdów Rowerowych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Niedzicy. Tym razem na rowerzystów czekają trasy po Spiszu z pięknym krajobrazem Pienin w tle. Ale nie tylko… rajd otworzy bowiem sezon „Wakacji z duchami”, które zapowiedziały swoją obecność na zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym wydarzeniu powinien zjawić się na Polanie Sosny. Start do wyścigu o godz. 14:00.

Fani aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, którzy w niedzielę, 26 czerwca wybiorą się w Pieniny będą mogli sprawdzić się na jednej z trzech tras. Ta najbardziej wymagająca – o długości 43 km – rozpocznie się w Niedzicy na Polanie Sosny i przebiegać będzie m.in. przez Frydman, Krempachy, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne i z powrotem do Niedzicy. Mniej zaprawieni w kolarskich bojach będą mogli zawrócić w Łapszach Wyżnych. Jest też trasa dla początkujących o długości 13 km. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie i pobranie numeru startowego. Zapisy prowadzone będą od godz. 11:00 w Niedzicy na Polanie Sosny. Dokładny program najbliższego rajdu dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w nim jest bezpłatny.

Na uczestników, poza rowerowymi emocjami, czekają dodatkowe atrakcje. Rajd połączony będzie z otwarciem sezonu „Wakacji z duchami”. Niewykluczone więc, że ktoś zobaczy Białą Damę z pienińskiego zamku. Przygotowano też loty balonem, sztuczne ognie i wiele innych.

Główną ideą rajdów jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny. Organizacja rajdów we wszystkich subregionach Małopolski ma umożliwić udział w imprezach wszystkim chętnym, bez konieczności odległego dojazdu do miejsca wydarzenia. Każdy rajd ma swoją bazę w malowniczym i ciekawym miejscu (np. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, polana w Puszczy Niepołomickiej, Rynek w Alwerni, Zespół Pałacowy w Młoszowej).

Z roku na rok rośnie zainteresowanie imprezą. W 2015 r. we wszystkich rajdach wzięło udział ok. 4 tys. zawodników. W tym roku już podczas samego pierwszego rajdu organizatorzy doliczyli się 2 tys. uczestników. Zwiększa się też liczba samych rajdów: w 2014 roku odbyło się ich 5, w 2015 roku – 7 rajdów, a na ten rok zaplanowano 9 rajdów.

Rodzinne Rajdy Rowerowe zostały docenione w plebiscycie „Odkrywamy Małopolskę” zajmując drugie miejsce w kategorii "wydarzenia". Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Kolarski, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Terminy pozostałych rajdów rowerowych:
02.07.2016 Chochołów
09.07.2016 Przeciszów
07.08.2016 Alwernia
28.08.2016 Puszcza Niepołomicka
04.09.2016 Nowy Sącz

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij