Poniedziałek, 08 marzec 2021, Imieniny: Beaty, Wincentego, Jana
Zakopane i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 68
Clear
-4°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 68
Clear
-5°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 71
Clouds
-6°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
04.07.2016, 08:10 | czytano: 2508

Rycerze złożyli ofiarę z krwi...

zdj. organizatora

Z inicjatywy klubu HDK Kropla przy IPA Nowy Targ oraz Rycerzy Kolumba Nowy Targ w salce Domu Katechetycznego kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowana została akcja honorowego krwiodawstwa. Dobry przykład dali sami organizatorzy.

Krew pobierały pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu.

- Krew oddało 18 osób, co daje 8,10 litrów tego cennego leku. Akcja spotkała się ogromnym zainteresowaniem - jednak nie wszyscy zgłaszający się mogli oddać krew. Na przeszkodzie stanęły niedawno przebyte zabiegi, operacje oraz zażywane leki. Jednak, już teraz wszyscy zgodnie potwierdzili potrzebę organizowania podobnych akcji. Podziękowania składamy dziekanowi dekanatu nowotarskiego ks. prałatowi Stanisławowi Strojek za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu akcji. Podziękowania należą się również dla Zbigniewa Steskala za tradycyjny słodki upominek oraz K. Wadowskiego - za ufundowanie pamiątkowego gadżetu - podsumowują niedzielną akcję organizatorzy.

opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
KofC14:31, 6 lipca 2016
Świetna akcja 18 jednostek krwi uratuje dobrych kilku, kilkunastu ludzi. Częściej w ciągu roku proszę organizować takie akcje. Brawo !
Obserwator07:32, 6 lipca 2016
a ci rycerze Kolumba to co to takiego?
olać miernoty23:17, 4 lipca 2016
I jak tam @szuser - ulżyło jak rzygnąłeś żółcią?

Zawsze znajdą się szmaciarze, którzy pod płaszczykiem pouczania i dopominania się o szacunek dla jednych - obrażają innych.

Żal ci, że ktoś organizuje takie ważne akcje? Pochwal się co ty robisz. Aaaaa- nie pochwalisz się. Nie możesz. Będziesz udawał, żeś z tych co to nie robią szumu medialnego. A prawda jest taka, że nic nie robisz tylko plujesz. Żal mi cię.
szuser21:52, 4 lipca 2016
"Rycerze złożyli ofiarę z krwi..."

No trochę umiaru w tej apologetyce proszę,

Przez dziesiątki lat, dziesiatki tysiecy ludzi oddawało i nadal oddają honorowo krew i do głowy nigdy im nie przyszło aby czynić z tego szum medialny. Towarzystwo wzajemnej adoracji i tyle, tacy z nich rycerze jak z węgla kamiennego kamień węgielny.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij