VIII Wieczór Cecyliański w Nowym Targu (galeria zdjęć) - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
26.11.2008, 23:12 | czytano: 3288

VIII Wieczór Cecyliański w Nowym Targu (galeria zdjęć)

"Wieczór Cecyliański z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie, a z atmosfery jaka towarzyszyła koncertowi można wnioskować, że nikt się nie nudził i znalazł coś interesującego dla siebie" - pisze Roman Matyasik.

zdj. Jarosław Matyasik
zdj. Jarosław Matyasik
Wspominając sobotni „Wieczór Cecylianski", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, trudno nie wspomnieć o Św. Cecylii czczonej corocznie w dniu 22 listopada. Święta Cecylia znana jest jako patronka muzyki sakralnej, charakterystycznej dla pierwszych wieków chrześcijaństwa. Niektóre dane dotyczące jej życiorysu oparte są na tradycji, pobożnych przekazach, inne fakty owiane są legendą.

Jak przypominamy sobie, w średniowieczu patronem muzyki kościelnej był Św. Jan Chrzciciel. Pierwszy wizerunek Świętej z instrumentem muzycznym /cytrą/ pochodzi z początku XV wieku i obecnie przechowywany jest w Muzeum Historycznym we Frankfurcie n/Menem.

Co ostatecznie zadecydowało o tym, że Św. Cecylia została w miejsce Św. Jana Chrzciciela, patronką muzyki i śpiewu? W V wieku pojawił się dokument „Passio s.Ceciliae", relacja o jej męczeńskiej śmierci. W jego fragmencie swobodnie tłumaczonym na język polski czytamy: „w czasie, kiedy brzmiały organy, Cecylia w oczekiwaniu na wejście do wesela Pana swego śpiewała w swoim sercu pieśń uwielbienia Boga: niech moje serce i ciało będą niewinne, abym nie była odrzucona na wieki". To właśnie treść tego dokumentu przyczyniła się do tego, że stała się patronką muzyki i śpiewu.

W 1584 r. Aleksander Marino, rzymianin, założył Towarzystwo Muzyczne pw. Świętej Cecylii w Rzymie, a w drugiej połowie XVI wieku muzycy francuscy świętowali dzień 22 listopada jako uroczystość Św. Cecylii, swojej patronki. Co roku dzień ten gromadzi wszystkich, którzy śpiewem i muzyką ubogacają liturgii mszy św. i stał się ten dzień inspiracją do organizacji, także w tym roku, już VIII- go Wieczoru Cecyliańskiego w Nowym Targu.

Organizatorem koncertu były Parafia NSPJ, Urząd Miasta, MOK, a bezpośrednio Podhalańskie Stowarzyszenie Muzyczne – Chór „Echo Gorczańskie". Należy dodać, że impreza z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie, a z atmosfery jaka towarzyszyła koncertowi można wnioskować, że nikt się nie nudził i znalazł coś interesującego dla siebie.

Koncert otworzył w imieniu Proboszcza Ks. Kazimierza Mynarskiego - Ks. Stanisław Holla - kapelan „Echa Gorczańskiego". Następnie kolejno wystąpiły: Orkiestra Parafii NSPJ w Nowym Targu pod dyr. Andrzeja Wisniowskiego, której marszowe dźwięki wszystkich wprowadziły w dobry nastrój. Radośnie chwaliły Pana Boga – słowem, muzyką, gestem i swoim dziecięcym uśmiechem „Stokrotki" pod dyr. Siostry Marceliny z Przedszkola Sióstr Serafitek z Nowego Targu oraz Schola „Promyki" pod dyr. Siostry Darii z Parafii NSPJ z Nowego Targu. Wreszcie, w poważniejszy repertuar wprowadziły widzów chóry, a mianowicie: Chór „Wierchy"z Zakopanego pod dyr.Władysława Kruszewskiego wspomagany głosami męskimi chórzystów „Echa Gorczanskiego", Chór Parafii Św. Jadwigi – Venite Adoremus Dominii pod dyr. Stanisława Twaroga, Chór Parafii Św.Stanisława ze Szczepanowa pod dyr.Wojciecha Oleksyka, Chór „Camerata" z Wieliczki pod dyr. Izabeli Szoty, Chór Parafii NSPJ w Nowym Targu pod dyr. Piotra Augustyna. Gościnnie wystąpił aktor kilku scen krakowskich - Jakub Kosiniak, który występy poszczególnych grup przeplatał recytacją fragmentów „Księgi Koheleta" z muzyką Mateusza Jarosza.

Z obowiązku dziennikarskiego należy również odnotować bardzo dobre, interesujące i dowcipne, często przerywane gromkimi brawami prowadzenie koncertu przez radnego - Stanisława Apostoła i dzielnie go wspomagającego syna - Aleksandra Apostoła.

Roman Matyasik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Celineczka19:09, 9 grudnia 2008
No proszę, jeszcze do Wigilii ho ho- a tu koń przemówił ludzkim głosem i to bardzo sensownie. Brrrrrrrrrrrrrawo dla KONIA!!!!
kon ktory mowi14:17, 9 grudnia 2008
TAKI HEJNAL - JAKI GOSPODARZ TEGO POZAL SIE BOZE MIASTA , BURMISTRZ MF .
drugi nowotarżanin12:18, 9 grudnia 2008
za ten hejnał to powinna być kara śmierci, a burmistrz to ma za to ostatnią już kadencje, ,,, jak mógł się na coś takiego zgodzić,,,,, ale słuchu to chłop nie ma,,,, hi hi,,, zapisać go do najlepszego chóru ,,,
nowotarżanin12:01, 9 grudnia 2008
Takie chóry jaki i hejnał z ratusza
dobra rada i od Dziadówki19:51, 8 grudnia 2008
Widzę, że dominują w tych komentarzach osobniki z manią wyższości i t.z. niespełnieni, których nie zaangażował żaden z amatorskich chórów- bo by w takowym śpiewać, nie wystarczy znać nuty- potrzebne jest to COŚ.
I jedni i drudzy okropnie cierpią!!!Polecam im SPA, albo nowo otwarty basen w Bukowinie- to odpręża i nastraja optymistycznie!!!
owies17:09, 8 grudnia 2008
rupta co hceta
xxx16:23, 8 grudnia 2008
...A GDYBY TAK ZEBRAĆ TEN CAŁY WASZ J A D DO KUPY, WYPRODUKOWAĆ SZCZEPIONKĘ ANTYJADOWĄ I ZASZCZEPIĆ NIĄ WSZYSTKICH NOWOTARSKICH ARTYSTÓW-AMATORÓW???
MOŻE WTEDY UODPORNILIBY SIĘ NA TE NIEWYBREDNE I GŁUPIE KOMENTARZE.AMEN.
Też melomanka, ale...14:35, 8 grudnia 2008
Do "dziada"...
A skąd ci się ubzdurało to zianie nienawiscią oraz jadem i zazdroscią z mojej strony? Człowieku!!! Broniłam tylko jednego z chórów nowotarskich, bo na to zasługuje, a ty przypisujesz mi zjadliwość, zazdrość (hahaha...)oraz pychę. Jeżeli to ty jesteś obiektywny, ja jestem królową belgijską! Ale,ale...czy aby nie jesteś chory??? Naucz się czytać z e z r o z u m i e n i e m !
I nie musisz odpowiadać, bo już na ta stronę nie zajrzę!
Zosia22:52, 7 grudnia 2008
Oblicza CHÓRÓW są bardzo czytelne. Chóry pracują nie w podziemiach, ale próby są o określonych godzinach i stałych miejscach - można wpaść na pogawędkę. Czytając jednak te komentarze odnosi się wrażenie, że ktoś celowo sieje zamęt by ludzi poróżnić. Nikt z nas nie da się na to nabrać. Każdy z chórów pracuje na swoim podwórku a imprez jest tyle, że każdy ma co robić. Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich, którzy poświęcili swój cenny czas na komentarze, to dowodzi ,że chóry cieszą się w naszym mieście dużym zainteresowaniem. to bardzo mobilizuje do pracy.
słuchacz20:59, 7 grudnia 2008
Myśle, że warto aby któryś z dzienikarzy porozmawiał z imienia i nazwiska z dyrygentami i od razu będzie wiadomo co w trawie piszczy. Wtedy napewno okaże się, jakie jest oblicze chórów czy też ludzi w nich śpiewających. Zachęcam do przemyślenia.
hużysta nie z echa08:44, 7 grudnia 2008
Zośka idź wytrzep dywan, tak jakbyś nie domyliła się, że nick z błędami był celowy. Przyganiasz komuś, sama interpunkcji nie przestrzegasz. Idź lepiej pofałszuj sobie z którymś z chórów
Zosia07:50, 6 grudnia 2008
Na szczęście w Nowym Targu nie brakuje wolontariuszy i każdy z chórów pracuje społecznie. Pracować za kasę to każdy potrafi. Myślę jednak że dla ciebie i Kingi te pojęcia są zbyt trudne byście to mogli zrozumieć. A tak na marginesie to ile wzięliście za krytykę nowotarskich chórów? I jeszcze jedno hużysto nie z echa- jest coś takiego jak słowniczek ortograficzny. Warto poczytać.
hużysta nie z echa20:11, 5 grudnia 2008
Niby dlaczego P. Kinga miałaby udzielać lekcji charytatywnie? Pół życia pewnie poświęciła na naukę tego co potrafi, a wy byście chcieli na tacy i za darmo? Proboszcz was tak uczy? Się wszystko się "należy". Trochę pracy!
Zofia18:46, 5 grudnia 2008
Proponuję by śpiewaczka operowa - jako fachowiec pomogła naszym chórom- OCZYWIŚCIE SPOŁECZNIE- bo ludziska robią co mogą. Jest coś takiego jak warsztaty muzyczne. Może trochę lekcji emisji zrobiłby też aaaa. Bawić własne dzieci i krytykować innych to nie sztuka. A tak w ogóle to nikt nie skazuje was n a słuchanie chórów nowotarskich. Polecam Filharmonie.
Dziad17:02, 5 grudnia 2008
DZIAD do melomanki , czy fanki GORC : zle trafilas - jednym slowem pudlo.Nie jestem z echa a z gronkowa i czytam te zawziete komentarze
dlatego zabralem obiektywnie glos. Ty tez ziejesz jadem wiec napewno jestes z gorc , bo to ich komentarze pelne sa zazdrosci jadu.Nawet mnie postronnemu latwo to wychwycic.Z tymi niskimi instynktami i glupota
nie nadyskutujesz .Amen.
Emil15:37, 5 grudnia 2008
ODPOWIEDŹ DLA P.KINGI DORTANOWSKIEJ:
-------------------------------------------------------
Droga Pani Kingo! Ma Pani rację,że nowotarskie chóry sa do niczego,chociaż staraja sie jak mogą. Ale mimo,że są takie marne, to dzięki nim osoby takie jak Pani nie muszą zdzierać swoich słowiczych, operowych głosów na różnych,bardziej lub mniej ważnych prowincjonalnych imprezach,które wymagaja jakiej-takiej oprawy muzycznej.Nowotarscy melomani byliby bardzo wdzięczni,gdyby mogli posłuchac Pani profesjonalnego głosu chociaż na jednym koncercie /oczywiscie CHARYTATYWNYM !/,ale uprzedzam,że łączy się to również z ryzykiem przykrej krytyki wymagajacych komentatorów, jak poniżej. Niemniej jednak życzę powodzenia!
I tu zakonczyłem pobyt na tej stronie, po prostu szkoda mi czasu!
Też melomanka...15:12, 5 grudnia 2008
DO DZIADA Z "ECHA G.....
Panie Dziadu!Niestety pomylił się pan, sugerując moja przynależność do Chóru "Gorce". W zasadzie szkoda,że tak nie jest. Z WIELKĄ POKORĄ przyznaję, że nie śpiewam,ale przyjaźnię się z tymi ludźmi i jak dotąd nie zauważyłam,żeby ktos wylewał "krokodyle łzy" z tęsknoty za waszym towarzystwem.I żeby było jeszcze śmieszniej,garstka chórzystów /dokładnie 5 osób/będących na waszym Cecyliańskim koncercie,doceniła pracę niektórych zespołów,a szczególnie dzieci.
A co do POKORY, to potrzebna jest ona wszystkim chórom /nie tylko nowotarskim/. A wiec "dobra rada od Dziada" nie ma w tym wypadku zastosowania. Pozdrawiam!
Bobo11:27, 5 grudnia 2008
Przestać ględzić !. Śpiewać,śpiewać i nie oglądać się na innych.
aaaa11:26, 5 grudnia 2008
Franek, czy musiała działać na czyjeś zlecenie. Dziewczyna po prostu pewnie chóry słyszała i może śledzi podhale24 więc zareagowała. Artukulacja - gdzieś ześ takie słowo usłyszał i się chcesz pochwalić, a myślę że nie wiesz co ono oznacza. Nastepna znów rzecz - na 100% Kinga nadal ćwiczy emisję, bo każdy profesjonalista ciągle ćwiczy, żeby utrzymać profesjonalny poziom. A skoro bierzesz pod uwagę wyłącznie radość śpiewania, to myślę, że tu ten rzekomo "najlepszy chór" innych chórów nie przebijaja. A wy ludziska cały czas tu chcecie uzasadniać wyższość jednego chóru nad innym
franek10:54, 5 grudnia 2008
Jak to możliwe że niby profesjonalistka podająca się z imienia i nazwiska nie napisała na czyje zlecenie napisała ten obraźliwy tekst przecież Jej na Cecyliadzie nikt nie widział czyli manipulacja a swoją drogą czy Ona taka dobra może zapytajmy o Jej Kingi D osiągnięcia?! profesjonalistów że śmie innych pouczać to tak jakby sama siebie oskarżała i chyba taka jest że musi się zająć więcej swoją emisją - nie mówiąc o rozróżnieniu artykulacji.nie rozumie ona ruchu amatorskiego i radości Tych ludzi ze śpiewu- uboga w artyzm
aaaa10:50, 5 grudnia 2008
Polecam zacząć odróżniać krytykę od obiektywnej oceny, zwłaszcza osób które z muzyką mają do czynienia od wielu lat i naprawdę znają się na rzeczy. na koncert nie było po co iść, bo urocze dzieci wolę oglądać w domu - swoje i dla nich poświęcić czas, co do radosnych śpiewaków, to też można ich na ulicy codziennie spotkać. Druga sprawa - ja chwalę chóry za to że spiewają, napisałem że to dobrze - komus kto komentuje radzę najpierw przeczytać dokładnie moje wpisy. Tu mowa jest o przedstawianej wartości muzycznej, technicznej spiewu itd. nie o wewnętrznych przeżyciach chórzystów. Co do wpisu sympatyka - to niby mialo być śmieszne z tym "aa"? Wierz mi, że szkoda tych ludzi, ale oni przynajmniej próbują się z tego wyrwać, a ty pewnie nie widzisz problemu w tym, że po każdej imprezie pewnie w domu masz drzwi za wąskie. Gdybym był "aa" nie wstydziłbym się do tego przyznać, bo co złego w tym, że ktoś chce się poprawić. To tylko już chóry nowotarskie osiągnęły szczyt. Gratuluję.
ktosia10:10, 5 grudnia 2008
zgadzam sie z sympatyk maluczkich nauczyliscie sie tylko krytykowac innych i myslicie ze jestescie najlepsi moze inni uwazaja ze chory nowotarskie b.ladnie spiewaja a ze wam sie nie podoba to nie musicie ich krytykowac wazne jest aby wspierac a nie krytykowac!!! a jak cos wam nie pasuje to macie pecha
sympatyk maluczkich09:33, 5 grudnia 2008
Hej. WSZYSCY" NAJLEPSI TEGO ŁEZ PADOŁU- chóry, śpiewacy operowi i znający nuty aaaa, nie pomylić z AA lub OO, ŁĄCZCIE SIĘ" proponuję byście zrobili sobie swoje forum internetowe i TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI .Według mnie widzicie tylko koniec swojego swojego nosa i jesteście żałośnie smętni- odnosi się wrażenie że nie lubicie nawet samych siebie- może zatrzymajcie wzrok na galerii zdjęć( bo nie sądzę byście byli na koncercie) zobaczycie autentycznie radosnych śpiewaków, nie wspomnę już o uroczych dzieciach, które dały z siebie wszystko, by uczcić Św. Cecylie. Najłatwiej jest jednak krytykować- bo to nic nie kosztuje.
aaaa07:38, 5 grudnia 2008
Dziękuję Pani Kingo, pozdrawiam
kinga dortanowska21:43, 4 grudnia 2008
MOI DRODZY JESTEM ZAWODOWA ŚPIEWACZKĄ OPEROWĄ I UWAŻAM ŻE ŻADEN Z CHÓRÓW NOWOTARSKICH NIE ZASŁUGUJE NA SŁOWA UZNANIA. WSZYSCY SĄ DO NICZEGO PRZYKRO MI O TYM PISAĆ, ALE JESTEM ZMUSZONA BO CZUJE SIĘ ODPOWIEDZIALNA I WYWOŁANA DO OCENIENIA POCZYNAŃ TUTEJSZYCH CHÓRÓW JAKO ŚPIEWACZKA I PROFESJONALISTKA.
WEŹCIE SIĘ ZA ĆWICZENIE EMISJI GŁOSU I NAUKI NUT MOŻNE WTEDY KTÓRYŚ W WASZYCH CHÓRÓW ZASŁUŻY CHOCIAŻ NA CHWILĘ UWAGI I UZNANIA.
WSPÓŁCZUJE WAM WSZYSTKIM BRAKU POKORY JEŚLI JESTEŚCIE JAK PISZECIE LUDŹMI ŚPIEWAJĄCYMI KU CHWALE PANA.
POZDRAWIAM KINGA DORTANOWSKA
DZIAD18:28, 4 grudnia 2008
Melomanko z Gorc..Wszystko o.k. obyscie tylko nie wylewali swojej zazdrosci i jadu na zewnatrz i wykazali wiecej pokory.Przemawia przez was pycha .Nie umiecie docenic innych i widzicie jedynie koniec wlasnego nosa,Nie okazujcie wiec wielkiego zdziwenia ze malo kto was lubi .To jest
normalne .Nie pomoze wylewanie krokodylich lez.Na przyszlosc wiecej
pokory. DOBRA RADA I OD DZIADA. Hej!!
Też melomanka ale z muzycznym wykształceniem)15:36, 4 grudnia 2008
Jestem "fanką" Chóru "Gorce". Zawsze z ogromną przyjemnością i wzruszeniem słucham Ich koncertów w Mieście, a nawet dwa razy udało mi się wyjechać z Nimi na zagraniczne wojaże. Zdumiona jestem, że taka zdolna, wesoła, dowcipna grupa ma w Mieście tylu wrogów.
Ludzie, wypisujący te zjadliwe bzdury, OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!! To świadczy o waszej bardzo niskiej kulturze i - niestety wielkiej- zazdrości !
Śpiewaja pięknie, rozsławiają nasze Miasto, wzbudzają niedowierzanie, że jest to chór amatorski. repertuar mają imponujący,trudny,ambitny i wykonują go precyzyjnie i z wielkim sercem!
Drodzy Chórzysci z "Gorców"( o ile to czytacie). Nie przejmujcie się ludzka zawiścią i wypisywanymi tu nonsensami!Byłoby niepowetowana stratą,gdyby te głupie komentarze odebrałyby Wam chęć do dalszej działalności. Większa część nowotarskich słuchaczy jest z Was DUMNA !!!
Życzę Wam dalszych sukcesów oraz wrażliwego i sprawiedliwego otoczenia. Tak trzymać!
aaaa15:13, 4 grudnia 2008
XXX, czy ktoś ( czyt. ja ) powiedział coś o kompleksach? Nie, wręcz przeciwnie, czytaj wcześniej, chwała im za to że spiewają, że się cieszą z tego co robią, ale niech się nie porównują do zawodowców. Ciemnoto szanowna, zrozum wreszcie co mam do przekazania!!! Czy zawodnicy z Podhala porównują swoje umiejętności do zawodników NHL?
ktos14:54, 4 grudnia 2008
hahaha muzykant za dyche sie odzywa kazdy moze zalozyc chor i nie wazne jest czy zna nuty czy nie ale wazne jest to czy umie spiewac a chor gorce jest chórem i bardzo ładnie spiewa wiec sie nie odzywaj jak sie nie znasz na muzyce muzykancie za dyche
xxx14:39, 4 grudnia 2008
Szanowny (a) aaaa, to znaczy, że chóry amatorskie mają mieć jakieś kompleksy z tego powodu, że nie są zawodowymi muzykami??? Puknij się w szanowne czółko!!!
aaaa14:12, 4 grudnia 2008
ktosik! Teraz toś walnął, nieważne czy się zna nuty czy nie? Może dla mechanika samochodowego znajomość nut jest nieważna, ale dla chórzysty? Skądeś się urwał?
aaaa12:31, 4 grudnia 2008
Ale chłopie, czy naprawdę trzeba cie wstrząsnąć!!!! NIE PORÓWNUJ KONCERTU DO KONCERTU!!!! I CHÓRU DO CHÓRU!!!!!! mam jeszcze większą czcionką napisać?????????? Członkowie chóru z NT nie sa muzykam i o to mi chodzi, nie może piłkarz z klasy okręgowej zabłysnąć w Serie A - rozumiesz mnie czy dalej nie?
ktosik12:22, 4 grudnia 2008
chce wam powiedziec ze nie wazne czy sie zna nuty czy nie wazne zeby miec dobry glos i checi a gdyby chór gorce nie spiewal ladnie to Ś.P. Jan Paweł II nie słychał by tak chetnie jak spiewal chor wiec sie nie czepiajcie
kolega z gór12:00, 4 grudnia 2008
Drogi AAAA" w tym sęk" że kolędy śpiewali na koncercie a nie" przy okazji"
aaaa08:54, 4 grudnia 2008
A to, że śpiewali na Wawelu to już na pewno nie wynika z ich wysokiego poziomu artystycznego. Śpiewali przy okazji uroczystości, a nie dawali tam koncertu - to duuuuża różnica
aaaa08:10, 4 grudnia 2008
Kolego z gór, ja na szczęście nie jestem z tego skłóconego miasta jak sądzisz, więc moja ocena jest bardzo obiektywna ( a mam wykształcenie muzyczne!!! ). To dobrze, że śpiewają i niech się nazywaja jak chcą, śpiewają gdzie i komu chcą, ale niech się mocno czymś ciężkim puknie w łeb ktoś kto porównuje nowotarskie ( juz ich wkładam do jednego worka ) z zawodowymi chórami krakowskimi!!!!
Zosia23:33, 3 grudnia 2008
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Czekamy na CECYLIADE w przyszłym roku. Musicie jednak wziąć po uwagę - że jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził. Zazdroszczą zazwyczaj ci, co sami nic nie potrafią.
Adam22:40, 3 grudnia 2008
Czytając te komentarze, widać prawdziwe nowotarskie oblicze- ludzi małych i
zawistnych. Owszem w hokeja jesteście dobrzy,bo tam możecie bezkarnie walić kijami, ale KULTURA jest Wam raczej obca. Nawet nie potraficie docenić trudu ludzi, którzy społecznie pracują i choć amatorzy nie muszą się wstydzić tego co robią. Gratuluję Organizatorom pomysłu i pięknego WIECZORU CECYLIAŃSKIEGO. Życzę siły i mimo wszystko satysfakcji z tego co robicie.
kolega z gór22:25, 3 grudnia 2008
Drogi krytykanci o pseudonimie AAAA. Nie wiem czy wiesz ale krytykowany chór Gorce miał zaszczyt wykonać (jako jeden z niewielu) koncert kolend na zaproszenie Kustosza-Proboszcza Katedry na WAWELU.Śpiwał też podczas przekazania relikwi ŚW.JADWIGI dla waszego nowotarskiego Kościoła.Jak mi wiadomo Wieczór Cecyliański jest organizowany między innymi przez tamtejszą parafię i "w interesie" organizatorą jest promowanie kościelnych śpiewaków(chóry,schole,orkiestry).Niestety chór Gorce nie jest parafialnym ale jak mowi wasz proboszcz z jednego kościoła" TO NASZ CHÓR".
Nie rozumiem więc dlaczego w Waszym Mieście i na tym forum jest taka rywlizacja.Przecież wszyscy śpiewacie na Chwałe Bożą i dostaliście piękne
głosy aby śpiewać a nie krytykować.Pozdrawiam wszystkich którzy widzą tylko piękno muzyki i dążą do dobra.
aaaa21:10, 3 grudnia 2008
A który to chór codziennie w radio ALEX w południe śpiewa, przepraszam - wyje Anioł Pański?
zbyrcok13:28, 3 grudnia 2008
Nie bylo by zadnego problemu gdyby sami nie zygali do organizatorow ze ich nie zaprosili.Teraz wychodzi na to ze znowu inni winni a oni swieci.Zamiast pogratulowac ze koncert sie udal , pelna sala widzow , wszyscy wyszli z koncertu zadowoleni i ubogaceni duchowo a ci zieja pretensjami i jadem z zazdrosci .Kiedy sie skonczy to nienewistne wstretne zyganie- chyba musi to pokolenie wymrzec.Amen
xxx11:23, 3 grudnia 2008
Drodzy Internauci!
Czytam to wszystko i jakoś za nic nie mogę się dopatrzyć, żeby tak przez was nie lubiany chór "Gorce" miał o coś pretensje na tym forum.
I całe szczęście, Oni obronią się śpiewem! Za to doskonale widać, kto robi "szum medialny", nie wiadomo tylko, po co. Przeciez chór jest od tego, żeby śpiewać, a nie politykować...
A jeżeli się już pisze całą "góralskom prowdę", to jest ona też taka, że
i w innych chórach śpiewają "nawróceni" b.członkowie PZPR i SLD, a jakoś nikt o tym nie pamięta.Najlepiej pisać źle o innych, a przecież i ci-niegdyś wysocy rangą "towarzysze", też śpiewają Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Więc skończcie już z tym JADEM !!!
miłośnik GORC08:02, 3 grudnia 2008
to weźmy chłopy pore desek, pozbijojmy im trybune przed bankiem sa i niech nom pośpiewają...
góralsko prowda20:09, 2 grudnia 2008
Co prowda, to nie grzych!!! A prowdom jest, ze jesce niedowno nas "nojlepsy" chór Gorce świyntowoł hucnie defilady i inse I-so majowe obchody. Prowda, ze trza im to wybocyć!!! ale NIMOZNA ZABOCYĆ!!! Hej!!!
XXX17:55, 2 grudnia 2008
N O W Ł A Ś N I E !!! DLA INGORANTA, TO WSZYSTKO JEDNO...
ZBYRCOK17:41, 2 grudnia 2008
Dlatego bo gorce zawsze robia szum medialny kolo siebie.A niebylo ich bo ich niekt nie zaprosil i oto maja do calego swiata pretensje .Musza dodac jeszcze jeden przydomek-sa miejski ;nauczycielski -jeszcze trzeba dodac parafialny!!! Doskonali na kazdy czas !
przeglądacz stron internetowych15:04, 2 grudnia 2008
jakoś dziwnym trafem GORC nie było na CECYLIADZIE a tyle się o nich pisze.... DLACZEGO??? może ktoś ich pomylił z GORCzańskim ehem
Emilka19:00, 1 grudnia 2008
Emilu! Kto sieje wiatr, ten zbiera burze!!!
ucho slonia17:12, 1 grudnia 2008
Oczywista ocyzywistosc to tak jakby ktos nie zaprosil mnie na wesele a ja calemu swiatu glosikbym swoje pretensje.CI LUDIE ZAWSZE MAJA O COS PRETENSJE Jak jestes bez winy i masz czyste sumienie - pierwszy zlap za kamien.Kazdy dobiera sobie przyjaciol wg.wlasnej woli -gorce takze.A z glupota sie nie polemizuje ,Amen.
aaaa16:20, 1 grudnia 2008
Emil, rozijac się muzycznie można niekoniecznie poprzez chór. Oczywiście, że w chórze łatwo, bo czasem wystarczy gębą ruszać ( inni śpiewają ), a potem powiedzieć, że "śpiewaliśmy". Tak jest np. w orkiestrach wojskowych, gdzie w szyku chodzą żołnierze nie mający pojęcia o grze, ale są potrzebni do figur. I tyle. Może by tak coś indywidualnie zaprezentować?
Emil15:09, 1 grudnia 2008
Wielka szkoda, że głupota nie ma skrzydeł! Wtedy wszyscy, wypisujący te brednie odlecieliby w siną dal, a nie zajmowali się szkalowaniem chóru, który -póki co- śpiewa (bo to lubi), a nie zazdrości innym.
Więc może, zamiast wypisywać bzdury, zapiszecie się do chóru (bez różnicy, do którego- są trzy w N.T.) i zaczniecie śpiewać! Polecam!
Wtenczas nie będziecie mieć czasu, a na takie "wypociny" szkoda po prostu miejsca w sieci, nawet polemizować nie ma z kim.
Szczerze życzę sukcesów !
aaaa08:44, 30 listopada 2008
Nowotarski chór na salonach_ HAHAHAHA!!!!! Większość członków pewnie nawet nut nie zna. Oj, radzę pojechać choćby na Wawel i posłuchać chóru katedralnego. Ten niby "najlepszy" nowotarski nawet w ćwierci nigdy taki nie będzie. A w Brukseli to pewnie śpiewali na ulicy albo na jakimś brukselskim konkursie potraw regionalnych. Ale mi salony.
Antek22:23, 29 listopada 2008
Do Teresy-melomanki. Wieczór Cecyliański jest dużym wydarzeniem artystycznym w naszym mieście. Jego walory, to szerokie spektrum wykonawców- od wesołych przedszkolaczków, pięknie ubranej i ładnie prezentującej się scholi, wesoło brzmiącej orkiestry do poważniejszego repertuaru chórów. Gratuluje ORGANIZATOROM pomysłu. Życzę sił i radości twórczej.Szczęść Wam Boże.
Teresa - melomanka15:18, 29 listopada 2008
Ludzie ja tylko zadałam proste pytanie , a tu zamiast odpowiedzi czysty JAD .Nie interesują mnie animozje pomiędzy chórami ,ale myślę ,że wspólny koncert byłby dużym wydarzeniem artystycznym w Mieście .
do Emila11:01, 29 listopada 2008
w Brukseli to był PASZTET do kwadratu .... faktycznie klasa... hi hi...niech lepiej ćwiczą...
Stanley.T19:39, 28 listopada 2008
Do Teresy - melomanki. Gorce robią wszystko,żeby być najbardziej nielubianym chórem w Nowym Targu i okolicy.Sodówa im do główek się nalała.
Emil16:40, 28 listopada 2008
Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość szanowny "przyjacielu"!!!
Trzeba bardzo,bardzo duzo pracować, a nie zajmować się komentowaniem koncertów, wtedy również można będzie wejść "na salony", a nawet pojechać do Brukseli!
Ten, o którym piszesz "najlepszy", nie komentuje występów żadnych
innych chórów, bo i po co... zna swoje miejsce...i dlatego właśnie się go nie zaprasza . A złośliwości zawarte w" komentarzach" nie licują z godnością członka chóru parafialnego, prawda???
przyjaciel09:37, 28 listopada 2008
Racja .... Wielka racja wszceśniejszego komentarza... NAJLEPSZYM brak POKORY !!!! ... Niech zaczną mysleć...
tatra_mocna09:23, 28 listopada 2008
Zabawne. W NT są dwa albo nawet już trzy chóry. I jak się okazuje przynajmniej o jeden lub nawet dwa za dużo. Ale NT to miasto specyficzne a raczej specyficzni tu żyją ludzie. Nie wiem czy to klimat czy złe powietrze a może co jakiś czas wiejący halny budzi takie złe nastroje.
Aby oczyścić nasze chóry ze złych emocji może wzorem kibiców niech zorganizują ustawkę gdzieś za miastem, niech raz na zawsze wyjaśni się kto jest lepszy. Czuję że byłoby to najlepsze widowisko artystyczno sportowe w dziejach miasta. hehe
Do Tereski~melomanki08:11, 28 listopada 2008
Szanowna Pani Tereso~melomanko, ten najlepszy chór jest JEDYNY i on nie może zniżać się do poziomu zwykłej Cecyliady. Oni już śpiewają po Brukseli. Na salony są proszeni a nie do MOK-u. Na Wieczorze Cecylianskim byli w komplecie, mogli poprosić i coś zaśpiewać żeby pokazać klase ale przyszli się pośmiać... co Pani na to ? .... a może zaczynają się zastanawiać czy oby za chwilę nie ściągnie ich ktoś na ziemię i nie pokaże gdzie ich miejsce?
masa upadłościowa21:42, 27 listopada 2008
syndyk - przecież cie na koncercie nie było, to po co zygasz?
syndyk21:21, 27 listopada 2008
dowcipne, przerywane brawami i... niesmaczne bo jak zwykle polityczne prowadzenie imprezy przez SA.
Teresa~melomanka17:28, 27 listopada 2008
Wydarzenie ciekawe, ale brakuje uznanego, najlepszego moim zdaniem nowotarskiego chóru. Ciekawe czym kierowali się organizatorzy koncertu wysyłając zaproszenia do uczestników?!
Pysia11:17, 27 listopada 2008
Super było rzeczywiście, ranga koncertu podnosi się z roku na rok.
Ludzie są sympatyczni ,mili i aż się chce tam być.
Pozdrawiam
Organizatorów i zarazem dziękuję ,za możliwość świetnej zabawy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas