Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Jabłonka
Snow
-7°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-7°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-6°
Wiatr: 13.392 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-6°
Wiatr: 16.344 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-7°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
122
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
79
43
Zgonów
1
1
Na kwarantannie
1594
840
Wykonanych testów
289
182
03.08.2016, 12:55 | czytano: 2528

"Warszawska ulica - lato ’44" (zdjęcia)

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowanie Partyzanckie "Błyskawica" oraz SRH 1 PSP AK Nowy Sącz przygotowały rekonstrukcję historyczną pod tytułem "Warszawska ulica lato '44". Przed budynkiem Gimnazjum nr 1 rozegrały się sceny walki, nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad siedmiu dekad.

zdj. Łukasz Garbacz
Obchody 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zorganizowane przez Nowotarską Grupę Mieszkańców "Pamięć" rozpoczęły się wraz z dźwiękiem syren, o godz. 17.00.

W godzinie "W" oddano hołd powstańcom, pod Krzyże Katyńskim złożono kwiaty i zapalono znicze. Potem w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została uroczysta msza św.

zdj. Łukasz Garbacz
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
ja01:00, 5 sierpnia 2016
Wstyd i hańba gdzie są radni, urzędnicy, nauczyciele nie tylko historii. Ci co mają świecić przykładem patriotyzmu i uczyć poprawności historycznej młodych, oprócz wysokich pensji i czekania na kolejną podwyżkę nie pokazują się na żadnych uroczystościach patriotycznych z małymi wyjątkami, oprócz tych gdzie są nagradzani i odznaczani. Może wielcy ONI uważają , że wystarczy przedstawicielstwo w ich imieniu Burmistrza i zastępcy. Może przy kolejnych przyznawanych nagrodach i wyróżnieniach warto by było brać pod uwagę ich zaangażowanie społeczne i poczucie wątpliwe patriotyzmu. Nie ma ich NA UROCZYSTOŚCIACH PATRIOTYCZNYCH, ROCZNICACH. KONFERENCJACH I SPOTKANIACH PATRIOTYCZNYCH.
Burmistrz, Starosta,Wójt i Dyrektorzy zwróć uwagę na patriotyzm swoich podwładnych bo ludzie którym patriotyzm jest obojętny w potrzebie i was opuszczą.
miś20:10, 3 sierpnia 2016
Ty mieszkaniec gdzie ich więcej a może tak w stolicy powstanie chocholowskie ludzie są zniesmaczeni waszymi pomysł ami pomnik Katyń i powstanie pomnik legionistow i powstanie skladajcie kwiatypod cokół w parku bo tam będzie popiersie obecnie panujących .
jolka19:47, 3 sierpnia 2016
młodzi i hura!
mieszkaniec14:49, 3 sierpnia 2016
Chciałem Podziękować Nowotarskiej Grupie Pamięć a szczególnie Pani Jadzi Nieckarz za włożone serce przygotowanie tej wspaniałej uroczystości .Było tam wszystko co powinno być i dla starszego pokolenia i dla młodszego przekaz odzwierciadlający tamte dni .Był Krzyż wspaniały apel śpiew małej Tosi refleksja poezji rekonstrukcja i Msza św.
Szkoda że władze miasta nie widzą tego i dają się manipulować sfrustrowanym osobą i organizują uroczystości pomimo informowania ich już lutym o tym wydarzeniu organizowanym przez grupę Pamięć by ujęli to w kalendarzu. No cóż zapłata za to przyszła kompromitacją odbitą frekwencją mieszkańców kogo tam można zobaczyć tylko władze! Gdzie młodzież gdzie dzieci .Warto się zastanowić i iść tam gdzie są mieszkańcy i wyczuć co potrzebują a nie słuchać sfrustrowanych idoli narzucających swoje Ja . A na koniec brawo dla organizatorów z roku na rok coraz więcej ludzi .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas