Wilczyca Freja padła ofiarą kłusownika - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
03.08.2016, 21:17 | czytano: 4616

Wilczyca Freja padła ofiarą kłusownika

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego została powiadomiona przez IOP PAN w Krakowie o odnalezieniu martwego wilka z obrożą telemetryczną w Pieninach na terenie nadleśnictwa Krościenko n. Dunajcem. Martwego wilka znalazła kobieta zbierająca borówki.

Okazało się, że zwierzę było monitorowane telemetrycznie od kwietnia ub. roku. To wilczyca z Bieszczadzkiego Parku Narodowego - Freja, która po 8 miesiącach przebywania na obszarze BdPN rozpoczęła migrację na zachód od kilku miesięcy przebywała pomiędzy Pieninami a słowackim Spišem na obszarze ok. 100 km2.

Wyniki sekcji weterynaryjnej przeprowadzonej przez zespół dr Michała Bednarskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wskazały, że bezpośrednią przyczyną śmierci wadery był postrzał w szyję pociskiem pełnopłaszczowym z jedną raną wlotową i pojedynczym kanałem wylotowym. Zwierzę padło na miejscu strzału. Bezpośredni odczyt z odzyskanej obroży telemetrycznej wskazuje, że waderę zastrzelono na miejscu późniejszego znalezienia, czyli na terenie polskiej wsi Biała Woda.

Na miejscu zabicia wilczycy (to niewielka polanka z utwardzaną drogą dojazdową z drogi leśnej) znajduje się karmisko zwierzyny - paśnik z tzw. lizawką). Charakterystyka miejsca oraz sposób postrzału wskazują na równoległy do ciała zwierzęcia oraz precyzyjny strzał z bliskiej odległości o bardzo dużej sile rażenia. O fakcie kłusownictwa powiadomiona została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie i nadleśnictwo Krościenko n. Dunajcem. Sprawa została skierowana do prokuratury przez nadleśnictwo Krościenko n. Dunajcem.

źródło : www.bdpn.pl
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Partyzant21:46, 5 sierpnia 2016
Wom to nie dogodzi....Jak zagryzają owce,to żle....Jak polują w lesie to jeszcze gorzej....A za 20-30 lat dzieciom i wnukom będziecie w książkach pokazywać jak wilek wygląda bo je wybijecie.Wilcy byli tu jeszcze przed owczarstwem,pózniej jak wołosi przyszli one też były i owczarstwo przetrwało i wilki przetrwały.
0
bbb11:04, 4 sierpnia 2016
ależ wy ludzie nie macie pojęcia, o czym mówicie! Skąd głupie przekonanie, że albo ma być dobrze ludziom, albo zwierzętom? Wszystko da się pogodzić, tylko ludzie mają zawsze ze wszystkim problem. Ale tak już jest z egoistami.
0
ehh10:18, 4 sierpnia 2016
taa wybijmy wszystko co sie rusza . sarny jelenie niedźwiedzię wilki zające , to i przy okazji koty i psy domowe jak już tak po całości lecicie szkoda słow na ludzi który w ten sposób myślą , pijak może przestań pic to ci na jedzenie starczy albo do roboty borówek w lesie można nazbierać i z głodu nie umrzesz . wilki w Polsce są pod ochrona za wszelkie wyrządzone szkody poprzez wilka odpowiada skarb państwa tyle w temacie
0
Pijak07:49, 4 sierpnia 2016
Zgadzam się teraz wilki i dzikie psy są najważniejsze mają być bardzo tłuste i najedzone a ludzie niech zdychają z głodu
0
BMW21:22, 3 sierpnia 2016
Bodej ta kany jednego smierdziela mniej i tak afera jest tego tyle że już nie długo będę prosić o odstrzaly bo nie będzie można dac sobie z nimi rade
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas