Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
11.08.2016, 14:18 | czytano: 1827

Podhalańska Lokalna Grupa Działania uruchomi nabór wniosków o dotacje

Podhalańska Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Białym Dunajcu otrzymała ponad 6,5 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dotacje. Nabory ruszą w październiku.

Podhalańską LGD tworzy pięć gmin: Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Kościelisko, Poronin i Szaflary. Celem stowarzyszenia jest wzrost lokalnej tożsamości i więzi, ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycyjnych obrzędów, folkloru i gwary, promocja produktów regionalnych, wspieranie inicjatyw na rzecz kreowania atrakcyjnej i zróżnicowanej oferty zagospodarowania wolnego czasu.

W latach 2016-2022 PLGD realizuje Strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wszystkie działania zaplanowane do realizacji w ramach LSR Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania, mają na celu poprawę jakości życia na terenach wiejskich oraz integrację mieszkańców i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i kulturalnych regionu.

Środki, jakie samorząd Województwa Małopolskiego przyznał PLGD na realizację LSR to ponad 6,5 mln zł.

Wsparcie za pośrednictwem Podhalańskiej LGD w ramach ogłaszanych przez nią naborów wniosków z Wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność, przyznawane będzie w ramach działań:

- Podejmowanie działalności gospodarczej/ Beneficjenci: osoby fizyczne podejmujące działalność gospodarczą
- Rozwijanie działalności gospodarczej/ Beneficjenci: przedsiębiorcy
- Inne projekty/ Beneficjenci: osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby prawne, podmioty ekonomii społecznej, kościoły i związki wyznaniowe
- Projekty własne/ Beneficjenci: LGD w przypadku braku zgłoszeń innych podmiotów do projektu
- Granty/ Beneficjenci: osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby prawne, podmioty ekonomii społecznej, kościoły i związki wyznaniowe

Pierwsze nabory wniosków PLGD planuje ogłosić już w październiku 2016 r. Nabory poprzedzi akcja informacyjna w terenie: spotkania, szkolenia, konsultacje.

Więcej informacji na www.podhalanska.pl, profilu LGD na facebooku lub w biurze Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania mieści się w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 310 (BUDYNEK STAREGO OŚRODKA ZDROWIA). Godziny przyjmowania stron: Pn-Pt. 8:00-15:00. Istnieje równiez możliwość kontaktu z pracownikami poprzez e-mail lub telefon:
info@podhalanska.pl, tel. 18 20 11 543.

Źródło:materiał prasowy, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Miejscowy10:19, 13 sierpnia 2016
Co z tego?
Jako mieszkaniec Nowego Targu nie mogę się starać pomimo że chcę stworzyć miejsca pracy w tych gminach.BZDURA.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij