Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria) - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Nowy Targ
Clouds
21°
Wiatr: 14.004 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 66 %
Rain
23°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
176 %
Zakopane
52 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
14.09.2016, 21:09 | czytano: 4288

Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria)

W Kościelisku już po raz 12. zorganizowany został Polaniorski Osod - impreza w ramach 15. Tatrzańskich Wici połączona była w tym roku ze Świętem Karpat, czyli projektem Karpaty Łączą.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
- Spotkaliśmy się jak zwykle na stadionie biatlonowym w Kirach, żeby móc pożegnać lato na tatrzańskich halach razem z zejściem owiec, czyli z naszym góralskim osodem. Widowisko "Osod" w wykonaniu zespołu Polaniorze - to co roku główny punkt naszego wydarzenia, dookoła którego jest mnóstwo innych imprez, występów, konkursów, zawodów sportowych, są stoiska twórców ludowych i na sam koniec koncert. W tym roku był to zespół Trebunie Tutki. Ponadto gościliśmy zespoły z Beskidu Śląskiego, z Koniakowa. Prócz kilku rzeźbiarzy z Kościeliska, byli też twórcy ludowi z różnych regionów - podsumowuje Małgorzata Karpiel Bzdyk, kierująca Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku.

W tym roku podczas Poloniarskiego Osodu wręczona została odznaka "Zasłużony dla rolnictwa", którą otrzymał Andrzej Warniczek z Kościeliska. Nagroda przyznana została przez Ministra Rolnictwa na wniosek sołtysa wsi Kościelisko Mateusza Nędzy Kubińca.

Odznakę wręczył starosta Piotr Bąk, który także uhonorował zespół Polaniorze. - Zespół za rok będzie obchodził 40 lat działalności i starosta tatrzański wraz z zarządem przyznał Polaniorzom nagrodę także finansową. I tu pomysłodawcą nagrody był sołtys Kościeliska - dodaje Małgorzata Karpiel Bzdyk.

rs/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas