Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.09.2016, 17:58 | czytano: 1290

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne „Pępek Świata”

ZAKOPANE. Filozofią po góralsku według ks. Józefa Tischnera w wykonaniu Ireny Jun i Wiesława Komasy rozpoczną się w czwartek 22 września w Teatrze Witkacego - Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne „Pępek Świata”. Wydarzenie jak przyznają organizatory ma prowokować do pytań m.in. o sens naszej egzystencji. Prezentacje potrwają do środy 28 września.

W sobotę 24 września Agata Zubel z towarzyszeniem Orkiestry Muzyki Nowej z Katowic wykona między innymi swoją kompozycję do tekstu Samuela Becketta Not I. Fiński teatr „Quo vadis” zaprezentuje swoją najnowszą premierę pod zagadkowym tytułem Kuszenie Witkacego.

Warszawski zespół „Pijana sypialnia” przybliży klimat przedwojennej Warszawy w roztańczonym i rozśpiewanym widowisku Wodewil warszawski i zaczaruje zjawiskowymi Osmędeuszami. Lech Majewski po projekcji swojego filmu Angelus spotka się z publicznością. W niepokojącym spektaklu Metafizyka dwugłowego cielęcia w reżyserii Andrzeja Dziuka będziemy mogli zobaczyć zespół Teatru Witkacego.

Wśród gości „Pępka świata” są filozofowie, artyści i myśliciele, którzy podejmą kluczowe dla współczesnego człowieka tematy: - Zbigniew Mikołejko: Świat w stanie wojny
- Antoni Libera: Świat bez pamięci
- Jacek Bocheński: Świat bez przyszłości
- Jacek Prokopski: Świat a egzystencja
- Michał Klinger: Świat jako pokusa
- Jacek Staniszewski: Świat jako złudzenie
- Lech Majewski: Świat bez Boga.

Chętni, w niedzielny poranek, wspólnie wybiorą się na niezwykłą górską wyprawę w Tatry szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Na zakończenie Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych wystawiony zostanie spektakl Z cyklu - żywioły: HALNY (Niebezpieczne Sny) w reżyserii Andrzeja Dziuka inspirowany wpływem tatrzańskiego wiatru na człowieka. Podczas tego wieczoru zagrają znakomici muzycy międzynarodowi: Józef Skrzek, Steve Kindler, Steve Schroyder oraz Mirosław Muzykant.

mat. prasowy, opr.s /
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij