Premiera w rabczańskim teatrze (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
01.10.2016, 09:40 | czytano: 2505

Premiera w rabczańskim teatrze (zdjęcia)

Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju zaprezentował premierowe przedstawienie pt. "Tomcio Paluszek" w reżyserii Dariusza Wiktorowicza.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
To już tradycja, że rabczański teatr dwukrotnie w ciągu roku zaprasza swoich widzów na premiery - najpierw na początku roku, potem jesienią. Po "Pinokiu", którego premiera odbyła się w styczniu, na początek jesieni "Rabcio" zaprezentował widzom "Tomcio Paluszka".

Piątkowa premiera została przyjęta brawami przez rabczańską publiczność. Twórcom gratulował ze sceny wicestarosta Władysław Tylka, a na widowni zasiadł m.in. senator Jan Hamerski.

TOMCIO PALUSZEK:

Reżyseria - Dariusz Wiktorowicz, scenografia - Barbara Wójcik - Wiktorowicz, muzyka - Michał Makulski, teksty piosenek - Tomasz Pietrasik, asystent reżysera - Piotr Serafin.

Obsada:
Królowa, Rysio, Dudek - Krystyna Kachel
Mama, Żona Wilkołaka, Król - Agnieszka Kwiatkowska
Gniewko, Wiewióra - Urszula Tylek
Wilkołak - Filip Bochenek
Paluszek, Dworzanin - Łukasz Łęcki
Tata, Król, Marszałek, Muszkieterowie - Piotr Serafin
Inspicjent - Piotr Serafin

Dekoracje, lalki: Janina Handzel – Karpus, Eliza Wtorkiewicz – Kaleta, Piotr Piotrowski, dźwięk: Gabriel Gacek, światło: Bogusław Handzel.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
melomanka11:44, 1 października 2016
Kolejna premiera i kolejny sukces Teatru a szczególnie aktorów. Wielki kunszt teatralny, reżyserski i wielkie owacje. Tyle włożonej pracy, talentów i wyrzeczeń, szczególnie na tej małej scenie - sali. Pytam wobec tego, co z nowym teatrem, jego budową. Poprzedni Zarząd Powiatu Nowotarskiego, szczególnie Komisja Kultury pracowała nad projektem finansowo inwestycyjnym teatru a teraz, cisza. Gdzie Ci radni ? Gdzie Komisja Kultury ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas