Piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
18.11.2016, 19:12 | czytano: 1709

Premiera nowej płyty De Press

Od 18 listopada w sklepach można nabyć nową płytę zespołu De Press, na której znalazły się utwory dotyczące wydarzeń z Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Płyta zatytułowana „’56” opowiada o pierwszym poważnym zrywie ludzi pracy w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Lider zespołu Andrzej Dziubek na stronie internetowej zespołu zwraca uwagę, że styl muzyczny który reprezentuje „De Press” dobrze oddaje ducha tamtych wydarzeń: „Rock and roll to muzyka akcji, muzyka ulicy, dlatego wydarzenia czerwca to dla mnie temat naturalny. Jest w tym siła i autentyczność przez to czuję co dzieje się na ulicy … bo jestem wrażliwy na ucisk ludzi przez totalitarne systemy”.

Autorami niektórych tekstów są uczestnicy tamtych tragicznych wydarzeń, jak w przypadku piosenki „Rozstrzelano moje serce w Poznaniu” – jest to jeden z najważniejszych wierszy mieszkającej wówczas w Poznaniu Kazimiery Iłłakowiczówny.
Utwory z albumu „’56”, nawiązują do najistotniejszych dla zespołu zagadnień z najnowszej historii Polski, tak jak wcześniejszy krążek „Myśmy rebelianci” opowiadający o dramatycznej walce Żołnierzy Niezłomnych.

Płyta została wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia SA i Radia Merkury SA.

opr.ah/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij