Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 24.408 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
24°
Wiatr: 20.592 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 14.004 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.11.2016, 20:50 | czytano: 1501

Wyniki XXXVII Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego

W Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego.

Przed zgromadzoną publicznością, w której znaleźli się z-ca wójta Bolesław Wójcik, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz sympatycy biblioteki, zwycięzcy poszczególnych kategorii zaprezentowali swoje utwory, a grupa dzieci ze SP Kiczory przedstawiła gadkę I. Grobarczyk „Jako w niebie tak i na ziemi".

W tym roku w kategorii „poezja” nadesłano 95 tekstów, a w kategorii „proza” 31 utworów. W konkursie wzięło udział 93 autorów.

W rywalizacji mogli uczestniczyć poeci, literaci, pisarze i wszyscy chętni niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Warunkiem koniecznym było uwzględnienie w każdym utworze tematyki orawskiej bez względu na sposób jej przekazania.

Organizatorami XXXVII Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego byli: Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej.

Wyniki:
POEZJA
KATEGORIA I DZIECIĘCA DO 9 LAT – KL. I-III
I miejsce – Karina Stachna, kl. II, ZS Lipnica Mała
II miejsce – Bartłomiej Bandyk, kl. III, SP Nr 1 Lipnica Mała
III miejsce – Zuzanna Korba, kl. III SP Nr 3 Zubrzyca Górna
III miejsce – Radosław Brenkus, kl. I SP Nr 4 Lipnica Wielka
Wyróżnienie – Zuzanna Wojtyczek, kl. II ZS Lipnica Mała

KATEGORIA II DZIECIĘCA DO LAT 12 – KL IV-VI
I miejsce – Oliwia Wierzbiak, kl. VI, SP nr 1 Lipnica Mała
II miejsce – Maciej Stachna, kl. VI, ZS Lipnica Mała za wiersz „Holny skrzypek”
III miejsce – Katarzyna Karkoszka, kl. VI, SP Nr 1 Lipnica Mała
Wyróżnienie – Szymon Grucel, kl. IV, SP NR 1 Lipnica Mała
Wyróżnienie – Piotr Nowak , kl. IV SP Podsarnie

KATEGORIA III DZIECIĘCA DO 15 LAT – GIMNAZJUM
I miejsce – Martyna Stachna - kl. II, Gimnazjum w Lipnicy Małej za wiesz „Muzeum Borowego”
II miejsce – Martyna Mastela, kl. II, Gimnazjum w Zubrzycy Górnej za wiesz Tajymnica”
III miejsce – Joanna Kidoń, kl. II, Gimnazjum Lipnica Mała za wiersz „Opedziała mi prababka”

KATEGORIA IV MŁODZIEŻOWA DO 20 LAT
II miejsce – Xymena Smreczak, Kl. I ZS Plastycznych Zakopane za wiersz „Moje paradne dziady”
II miejsce – Joanna Waresiak, kl. I LO im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce za wiersz „W nowy skole”
III miejsce – Marek Kaczmarczyk z Bańskiej Niżnej

KATEGORIA V DOROSŁYCH POW. 20 LAT: POEZJA GWAROWA
I miejsce – Bogusława Warciak, Podsarnie
II miejsce – Romana Maćkowiak-Stasik, Lipnica Mała
III miejsca – Agnieszka Kiersztyn, Zubrzyca Górna za wiersz „Kołyska”
Wyróżnienie – Eugeniusz Pastwa, Lipnica Wielka za wiersz „Pieter Borowy”

KATEGORIA V DOROSŁYCH POW. 20 LAT: POEZJA W JĘZYKU LITE RACKIM
I miejsce – Mariola Kruszewska, Mińsk Mazowiecki za wiersz „Krzesany"
II miejsce – Jerzy Maria Kiersztyn, Zubrzyca Górna
II miejsce – Krzysztof Kokot, Nowy Targ
III miejsce – Emil Biela, Myślenice
III miejsce – Maja Kubacka, Kraków
Wyróżnienie – Magdalena Gołucka - Kuczkowicz, Orawka za wiersz „Moja ziemio orawsko”

KATEGORIA WIERSZ GWAROWY DLA DZIECI
I miejsce – Romana Maćkowiak-Stasik, Lipnica Mała za wiersz „Na Śmietanowy pod Babiom”
II miejsce – Karolina Kowalczyk, Lipnica Wielka za wiersz „Paciorek”
III miejsce – Barbara Brenkus, Lipnica Wielka za wiersz „Herb Orawy”

PROZA
KATEGORIA I DZIECIĘCA DO 9 LAT – KL. I-III
I miejsce – Martyna Szpak, kl. III SP Nr 3 Zubrzyca Górna
II miejsce – Patrycja Waresiak, kl. III SP Nr 1 Zubrzyca Górna
III miejsce – Amelia Zembol, kl. III ZS Zubrzyca Dolna

KATEGORIA II DZIECIĘCA DO LAT 12 – KL IV-VI
I miejsce – Artur Olesiński kl. IV, SP nr 2 Lipnica Mała
II miejsce – Julia Stopka, Kl. SP Nr 2 Zubrzyca Górna

KATEGORIA III DZIECIĘCA DO 15 LAT – GIMNAZJUM
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Piotr Bartkowiak kl. III, Gimnazjum w Zubrzycy Górnej
III miejsce – Karolina Papaj, kl. III, Gimnazjum w Zubrzycy Dolnej
Wyróżnienie – Paweł Gwiżdż, kl. III, Gimnazjum w Lipnicy Małej

KATEGORIA IV MŁODZIEŻOWA DO 20 LAT
I miejsce – Paulina Moniak, kl. II LO im. Goszczyńskiego w Nowym Targu
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Julita Bosak, kl. I LO im Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Wyróżnienie – Dawid Stopka, Liceum Integracyjne w Czarnym Dunajcu

TEKSTY GWAROWE
I miejsce – Władysława Omylak, Zubrzyca Dolna
II miejsce – Paulina Pawlak-Kott, Zubrzyca Górna
II miejsce – Irena Grobarczyk, Zubrzyca Górna
III miejsce – Józefa Kierpiec, Harkabuz
III miejsce – Karolina Kowalczyk, Lipnica Wielka

oprac. ah/ źródło: obporawa.pl
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas