Mikołajki dla Mukoludków - sukces trzeciej edycji - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
08.12.2016, 15:06 | czytano: 1569

Mikołajki dla Mukoludków - sukces trzeciej edycji

Trzecia edycja mikołajkowej akcji na rzecz chorych na mukowiscydozę odniosła wielki sukces. Podczas akcji, która odbyła się w weekend, zebrano ponad 16 tys. zł i tonę żywności.

W „Mikołajki dla Mukoludków” zaangażowało się ponad dwustu trzydziestu wolontariuszy z Rabki Zdroju, Mszany Dolnej, Nowego Targu, Zakopanego i Krościenka nad Dunajcem, którzy kwestowali w dwudziestu sześciu placówkach handlowych. Pomimo wielu utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi wolontariusze nie zawiedli i dzielnie przybyli na kwestę. Z wielkim sercem i zaangażowaniem rozmawiali z klientami zachęcając do wsparcia chorych na mukowiscydozę.

We wszystkich zaangażowanych w „Mikołajki dla Mukoludków” sklepach, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i najstarszych klientów. Darczyńcy hojnie przekazywali wolontariuszom nie tylko słodycze, ale również podstawowe produkty żywnościowe oraz wspierali akcję finansowo wrzucając pieniądze do skarbon. W Rabce Zdroju i Mszanie Dolnej mikołajkowa zbiórka darów odbyła się po raz trzeci, natomiast w Zakopanem, Nowym Targu, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy akcja została zorganizowana po raz pierwszy, mimo to przynosząc wspaniały efekt, który przełoży się na większą liczbę obdarowanych chorych na mukowiscydozę. W tym roku będzie to około 800 paczek dla podopiecznych PTWM, czyli dwukrotnie więcej w porównaniu do ubiegłego roku.Podczas całej jednodniowej akcji udało zebrać się kwotę 16 440,40 zł (dodatkowo 36 Euro 42 centy, 1 funt brytyjski) oraz ponad tonę żywności, w tym około 800 kg podstawowych artykułów spożywczych, takich jak mąki, kasze, makarony, oleje, herbaty, oraz ponad trzy tysiące sztuk słodyczy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W imieniu podopiecznych, Zarządu Głównego oraz pracowników Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli prowadzoną zbiórkę, a także wszystkim wolontariuszom, koordynatorom, oraz instytucjom i placówkom handlowym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie oraz przeprowadzenie akcji mikołajkowej.

Źródło: organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
cichy14:02, 9 grudnia 2016
brawo!!!!!!!!!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas