Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Jabłonka i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 88
Clear
-12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.01.2017, 20:18 | czytano: 1009

Ogólnopolska Zimowa Senioriada

IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 27-28 lutego br. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rabki – Zdroju, Starosty Powiatu Nowotarskiego, Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Pomysł zorganizowania imprezy zrodził się na początku 2013 roku podczas posiedzenie Rady Programowej RUTW. Celem SENIORIADY jest integracja studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów i promocja naszego regionu. Miejscem zawodów są obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie naszego miasta. Prawo startu (w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+, 90+ mają) Studenci UTW oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów.

Konkurencje Senioriady: „Kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu biegi z nartami, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, nordic walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce – Zdroju.

Imprezy towarzyszące to między innymi: Wieczór Integracyjny, spektakl Teatru Lalek „Rabcio”, Nordic Walking Gorczański.
Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy gadżet z aktualnym logo Senioriady (w 2014 był to medal, 2015-brelok, 2016-pendrive z filmami zawodów oraz promocją powiatu i Rabki). Zwycięzcy konkurencji, za miejsca 1-3, otrzymują medale złote, srebrne i brązowe – wręczamy ich blisko100. Organizacja tego przedsięwzięcia, mobilizuje niemal wszystkich ludzi (120 studentów) z rabczańskiego uniwersytetu. Dużą pomoc otrzymujemy od naszego samorządu i z powiatu.

Każda Senioriada ma swoje logo wzorowane na kolejnym kole flagi olimpijskiej. Pierwsza miała kolor niebieski, druga zielony, trzecia żółty. W bieżącym roku będzie czarna, a w 2018 czerwona.Więcej o imprezie na stronie www.u3w.rabka-net.pl (zakładki „Zimowa Senioriada 2014, 2015, 2016 2017”).

Marek Szarawarski Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady

Podczas imprezy przeprowadzane są dwie akcje charytatywne : „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy” w trakcie której wolontariusze zbierają pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym koło w Rabce – Zdroju Stowarzyszenia. W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” promowane jest leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce – Zdroju.

mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij