Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.02.2017, 09:46 | czytano: 1698

Słowacja kusi narciarzy milionowymi inwestycjami

Nawet wiatr wiejący z prędkością blisko 100 km/h nie przeszkadza w kursowaniu najnowszej i najbardziej okazałej kolejki gondolowej w Tatrach. Słowacy chwalą się milionowymi inwestycjami oraz długim sezonem.

- W ostatnich dwóch latach nasz kraj odwiedziło około 150-170 tysięcy polskich narciarzy - mówi Jan Bosnovic, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. - Przez osiem lat w infrastrukturę narciarską, hotele i parki termalne zainwestowaliśmy łącznie 300 mln euro. Kiedyś mieliśmy orczyki i stare kanapy, a dziś mamy najnowocześniejsze wyciągi na świecie.

Najwięcej nowości narciarze zastaną w ośrodku Jasna - Chopok w Niskich Tatrach, 80 km od przejścia granicznego w miejscowości Chyżne oraz w Tatrzańskiej Łomnicy w Wysokich Tatrach, 30 km od przejścia granicznego w Łysej Polanie.

W najlepszych słowackich ośrodkach narciarskich skipass na sześć dni kosztuje ok. 170-190 euro.

Polacy chętnie odwiedzali Słowację nie tylko ze względu na jej atrakcje, bliskie sąsiedztwo i brak bariery językowej. Kusiły także przystępne ceny. Aż nagle zimą 2009 roku... - Ruch turystyczny z Polski zmniejszył się u nas o 30-35 proc., gdy wprowadziliśmy euro - wspomina Jan Bosnovic. - Jednak w ostatnich trzech-czterech latach sytuacja wyraźnie się poprawia i Polacy wracają na słowackie stoki - dodaje.

W rekordowym dla ruchu turystycznego 2015 r. Słowację odwiedziło 1,73 mln zagranicznych gości, o ponad 17 proc. więcej niż w 2014 r. Najwięcej osób przybyło z: Czech - 29 proc., Polski - 10 proc. i Niemiec - 9 proc.

Dane z 2016 r. zapowiadały kolejny turystyczny rekord Słowacji. Wśród gości ponownie przeważali Czesi, ale udział polskich turystów wzrósł do 13 proc. Średni pobyt polskiego turysty na Słowacji ograniczał się do trzech-czterech noclegów.

Najbardziej znane turystyczne miejscowości w Wysokich Tatrach oraz Poprad łączy “elektriczka”, czyli Tatrzańska Kolej Elektryczna, a pomiędzy areałami kursują skibusy.

Źródło: materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
Julek17:06, 16 lutego 2017
I mandatami haha
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij