Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 2
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
16°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.03.2017, 15:16 | czytano: 1283

Nowotarżanie mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”

Do 4 kwietnia mieszkańcy Nowego Targu oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna otrzyma dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Nowym Targu konkurują między sobą Stowarzyszenie Renovaro im, św. Jadwigi Królowej, TKKF "Gorce-Nowy Targ" i Stowarzyszenie Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ.

Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które do 5 lutego, za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.
Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 750 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W gronie finalistów znalazły się:
- Stowarzyszenie Renovaro im. św. Jadwigi Królowej chce zrealizować projekt „Integracja międzypokoleniowa, przełamywanie barier mentalnych i fizycznych”. Poprzez organizację spotkań, wykładów i wycieczek integracyjnych organizatorzy chcą pokazać, że wiek, sprawność fizyczna i intelektualna oraz stan posiadania, nie mają znaczenia.
TKKF "Gorce-Nowy Targ" proponuje projekt „Moc jest kobietą!” Projekt jest kompleksową propozycją wspierania kobiet w lokalnym środowisku poprzez zaoferowanie im narzędzi skutecznej samoobrony fizycznej, oraz wzmacniania ich kompetencji społecznych w obszarze asertywności, stawiania granic, świadomości własnych potrzeb;

- Stowarzyszenie Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ. W ramach projektu „Hokej dla wszystkich” zostanie zakupiony podstawowy sprzęt dla dzieci z biednych oraz patologicznych rodzin. Trenowanie sportu pozwoli zapomnieć o trudach codziennego życia, nabrać pewności siebie, poznać nowych znajomych i wyrobić mechanizmy obronne przed używkami.O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy Nowego Targu. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach.

Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w po 17 kwietnia 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij