Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.04.2017, 17:22 | czytano: 2670

„Lokalni bohaterowie” na sesji Rady Gminy Nowy Targ

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu zrealizowali drugi etap projektu edukacyjnego pt. „Stanisława i Józef Papieżowie – lokalni bohaterowie”, polegający na przedstawieniu władzom samorządowym pomysłu nazwania jednej z nowo powstających ulic w Waksmundzie imieniem tych oto lokalnych bohaterów.

W XXIII sesji Rady Gminy Nowy Targ uczestniczyli: dyrektor II LO dr Beata Tarnowska oraz uczniowie klasy humanistycznej Marcelina Januszek i Hubert Małysiak.

Dyrektor dr Beata Tarnowska podziękowała za objęcie projektu edukacyjnego honorowym patronatem przez Przewodniczącego Rady Gminy Nowy Targ i Wójta Gminy Nowy Targ. Podkreśliła, że projekt uczestniczy w ogólnopolskim konkursie pt. „Sejm Dzieci i Młodzieży” organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Pamięci Narodowej. Temat tegorocznego konkursu brzmi: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Współpraca z władzami samorządowymi pozwala na realną naukę postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, co stanowi jeden z najważniejszych celów projektu.

W nawiązaniu do uchwały z Zebrania Wiejskiego z dnia 25 września 2016 r. w sprawie nazwania nowych ulic w Waksmundzie chcieliśmy przedstawić pomysł, aby proponowana nazwa ulicy „Józefa Papieża” została zmieniona na ulicę „Stanisławy i Józefa Papieżów”- powiedział Hubert Małysiak.

Państwo Stanisława i Józef Papieżowie byli nauczycielami w szkole podstawowej w Waksmundzie, osobami, które z poświęceniem działały dla dobra mieszkańców, Pan Józef Papież był wieloletnim kierownikiem szkoły. Osoby te są z ogromną życzliwością wspominane przez starszych mieszkańców Waksmundu po dziś dzień, warto by pamięć o nich przekazać kolejnym pokoleniom. – wyjaśniała Marcelina Januszek.

W ramach projektu uczniowie II LO przeprowadzili już w sobotę 25 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie warsztaty literacko-plastyczne oraz konkurs pt. „Komputerowo o przeszłości”.
Inicjatywa uczniów spotkała się z bardzo życzliwym przyjęcie ze strony władz Gminy Nowy Targ.

Honorowy patronat nad projektem sprawuje Starosta Powiatu Nowotarskiego i Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego. Patronat medialny nad projektem sprawuje m.in. Podhale24.

Wystąpienie uczniów II LO na XXIII sesji Rady Gminy Nowy Targ można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pYdGu95iv50&feature=youtu.be

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Wicher22:01, 19 kwietnia 2017
Smaku landrynek od Pani Papierzowej nie zapomnę , zawsze miała na poczęstunek za przyniesienie węgla czy wody do jej mieszkania . Pani i Pan Papierzowie to wzórdla nauczycieli i nie tylko !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij