Niedziela, 20 październik 2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
22.04.2017, 17:00 | czytano: 2668

Czy ogrzewanie geotermią jest tanie czy drogie?

Geotermia Podhalańska S.A. zaprezentowała realne koszty ogrzewania domu i korzystania z wody użytkowej z geotermii. Czy woda termalna jest tania czy droga i czy jest alternatywą np. dla gazy czy ekogroszku?

Geotermia przygotowała, widoczne na załączonym obrazku, zestawienie z wysokością opłaty za ogrzewanie w zależności od metrażu ogrzewanej powierzchni. - Są to średniomiesięczne opłaty brutto za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową - informuje Paweł Kupczak, wiceprezes zarządu. - Opłaty wyliczyliśmy na podstawie rachunków płaconych przez klientów w okresie od stycznia do grudnia 2016 roku. Do wyliczeń wzięliśmy 618 budynków jednorodzinnych, w których spółka posiada informację o ogrzewanej powierzchni. Tak więc są to wyniki oparte na faktycznie ponoszonych opłatach przez klientów. Co warte jest podkreślenia są to kwoty realne wynikające z opłacanych faktur, w kwotach brutto oraz za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową - dodaje.

Czego dowiadujemy się z zestawienia? Np. że że miesięczny koszt ogrzania domu o pow. ok. 200 i zapewnienia mu ciepłej wody użytkowej, to około 500 zł, a domu o pow. 300 - nieco ponad 600 zł średnio miesięcznie.

Geotermia zachęca właścicieli budynków do przestudiowania tabeli i porównania obecnych kosztów ogrzewania z kosztami, jakie należałoby ponieść w przypadku korzystania z wody geotermalnej.

oprac. r/ źródło: Geotermia Podhalańska
najnowsze informacje
komentarze
Pijak08:54, 23 kwietnia 2017
To znaczy że za ogrzanie mieszkania 100 metrów kwadratowych zapłacimy ponad 1000 zł miesięcznie im mniejsze mieszkanie tym drożej po prostu skandal nie opłaca się
gaz08:45, 23 kwietnia 2017
Do jo wymyślił koszty wydobycia sa wyższe tylko że seki albo tysięce km stąd a jak rząd zamierza wprowadzić więcej geotermii to trzeba zniesienia vat z wydobycia i sprzedaży
Statystyk21:55, 22 kwietnia 2017
Geotermii brak infrastruktury. Znam ogromną liczbę osób którym odmówiono że się nie opłaca dociągnąć rury, oraz nielicznych którym udało się podłączyć. Dofinansowanie powinno pójść na doprowadzenie nitek głównych. Namawiane bez przerwy ludzi gdy i tak dostają odmowy wypełniając dokumenty nie ma sensu i przestaje być wiarygodne.
dzim20:45, 22 kwietnia 2017
drogo jak cholera
ciepłownik ekolog20:27, 22 kwietnia 2017
Jeżeli mówimy o trosce o powietrze na Podhalu , to ogrzewanie geotermalne musi - musi być konkurencyjne wobec innych mediów, a nie jest , bo 5 zł , 10 zł mniej jak gaz , czy groszek to kpina ze społeczeństwa . Aby było konkurencyjne , aby ludzi zachęcić , to musi być tańsze o 25 - 30 % i wówczas geotermia będzie dla społeczeństwa atrakcyjna ,a my będziemy oddychać czystym powietrzem . Taka prawda .
JO20:11, 22 kwietnia 2017
Do "kb". Proszę wziąć pod uwagę kilka innych aspektów. Totalna bezobsługowość- nie ma wymogu przeglądu okresowego (piec gazowy), ogrzewanie bezemisyjne- najprzyjażniejsze środowisku. Poza tym kupuje Pan również komfort- geotermia nie wybucha. Koszty pozyskiwania ciepła geotermalnego są dużo wyższe niż wydobycia gazu. Ma też znaczenie kwestia skali. Pozdrawiam!
kb18:37, 22 kwietnia 2017
Bardzo drogo!
Ja korzystam z gazu i koszty mam ponad 30% mniejsze niż proponuje Geotermia.Skąd taka wysoka cena, przecież gaz tłoczony jest tysiące kilometrów a woda geotermalna jest na miejscu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij