Dzień Otwartych Drzwi w Caslav (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
28.05.2017, 13:00 | czytano: 2125

Dzień Otwartych Drzwi w Caslav (zdjęcia)

Baza wojskowa w Caslav (Czechy) po dwóch latach przerwy ponownie otworzyła drzwi dla publiczności i zorganizowała trwające 4 godziny pokazy lotnicze. Pochmurna pogoda, chłód i przenikliwy zimny wiatr nie odstraszył publiczności, która tego dnia tłumnie przybyła na lotnisko.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Na Dzień Otwartych Drzwi organizatorzy zapowiadali sporo atrakcji na niebie i nie zawiedli. Przez ponad 4 godziny można było obserwować pokazy pilotów wojskowych oraz cywilnych. Jak na bazę wojskową przystało nie mogło zabraknąć pokazu Czeskich Sił Powietrznych. Dynamiczny pokaz odrzutowego Gripena mógł się podobać, ale jeszcze większe wrażenie zrobił pokaz samolotów L-39 z pirotechniką wybuchającą w tle. Były również śmigłowce, które prezentowały naloty na cel naziemny, a później desant żołnierzy. Na koniec zaprezentował się historyczny Mig-15.

W ciągu dnia zaprezentowało się wiele statków powietrznych, głównie z Czech, ale byli również goście z za granicy. Belgijski F-16 był na pewno jednym z głównych atrakcji pokazów, ale wisienką na torcie była grupa lotnicza ze Szwajcarii. W tym roku zaprezentowała się na 4 samolotach Northroop F-5. Problemy ze sprzętem spowodowały pomniejszenie grupy do 4 maszyn, ale ciągle jest nadzieja, że grupa wróci do pokazów na 6 maszyn.

Choć pokazy nie trwały cały dzień, był to na pewno przedsmak tego, co czeka nas tego lata. Zapowiada się duża ilość pokazów lotniczych, z naprawdę mocną obsadą. Jedyną niewiadomą jest tylko pogoda, a ta jak wiadomo lubi płatać figle. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku będzie dla wszystkich łaskawa.

ma/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas