Ogniem i Młotem i na Szkle - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
05.07.2017, 12:30 | czytano: 1415

Ogniem i Młotem i na Szkle

ZAKOPANE. Planowana na przełomie lipca i sierpnia (od 15 lipca do 15 sierpnia) wystawa twórców ludowych, członków Stowarzyszenia "Regionalizm i Sztuka" to kolejne wydarzenie w ramach cyklu Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką na Górce.

Regionalizm i Sztuka jest organizacją, która zajmuje się promowaniem sztuki ludowej i jej twórców.

- Na wystawie "Ogniem i Młotem na Szkle" będziemy oglądać przedmioty kowalstwa artystycznego wykonanego przez Wojciecha Gąsienice-Walczaka, który w tym roku obchodzi 45. rocznicę pracy artystycznej. Motywy roślinne wykorzystane w Jego pracach są odzwierciedleniem roślinności tatrzańskiej. Aby ubogacić wystawę, planujemy połączyć prace kowalskie z obrazami malowanymi na szkle, których autorką jest Anna Arczyńska- wnuczka Konstantego Steckiego Seniora, który to swoją kolekcję obrazów podarował Muzeum Tatrzańskiemu. Pragnę podkreślić, że obrazy zdobywał w czasie kiedy zastępowano je jakże modnymi w owym czasie oleodrukami. Inspiracje artystyczne Pani Anna czerpie z dziadkowej kolekcji, przez co możemy podziwiać ten bajkowy świat - wyjaśnia o. Jacek, organizator Ignacjańskich Spotkań ze Sztukę.

Wystawę można będzie oglądać w kościele OO. Jezuitów na zakopiańskiej Górce. Wernisaż w sobotę 15 lipca po mszy o godzinie 18.oo.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas