Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
26.09.2017, 19:43 | czytano: 4787

Najlepsze i najgorsze miejsca dla rolkarzy znajdują się na Podhalu

Zakopane to najbardziej nieprzyjazne rolkarzom miasto w Polsce. Natomiast Nowy Targ i Czarny Dunajec to rolkarscy liderzy.

Arch. Podhale24.pl
Portal porteuropa.eu zorganizował ranking miasta i gmin przyjaznych rolkarzom. Właśnie ogłosił jego wyniki. Jak podają autorzy rankingu, Zakopane ma powody do wstydu - uznano je za najbardziej nieprzyjazne rolkarzom miasto w Polsce. "Na drugim biegunie - pozytywne przykłady z Podhala, które pokazują, że górale jeśli chcą, to potrafią. Gmina Czarny Dunajec, miasto Nowy Targ i gmina wiejska Nowy Targ - ich włodarze mogą pękać z dumy, bo wykonali kawał dobrej roboty - rolkarze z całej Polski pokonują setki kilometrów, by skorzystać z ich świetnych tras, m. in. kultowej, 36-kilometrowej "rolkostrady" Nowy Targ - Trstena wraz z odgałęzieniami. A turystyka rolkarska - to zostawione w tych miejscowościach pieniądze oraz miejsca pracy dla lokalnych mieszkańców".

Link do rankingu: TUTAJ.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
NT G23:34, 29 września 2017
Owcze bobki, krowie placki jednym słowem dramat. Miejscami ścieżki są tak ufajdane, że rower trzeba myć szlaufem po każdej przejażdżce. Dla kogo w końcu te ścieżki, dla bydła, owiec i wypasających "gumofilcoków", czy dla ludzi...?
gruby19:54, 29 września 2017
@Korzystający
U nasz, akurat nie po ścieżce rowerowej, kilku gospodarzy wyprowadzało krowy i placków z dnia na dzień przybywało. Aż jeden turysta wypatrzył którzy to gospodarze, wyśledził ich do których domów wracają. Zgłosił na policję. Policja za kilka dni do nich przyjechała do domów i nakazała sprzątać po krowach. Od tego czasu stoi łopata obok drogi i każdy sprząta za swoimi krowami.
Co prawda nie szło stado krów jak np w Kacwinie czy Frydmanie, ale kilka szło. I brudno było.
Korzystający09:25, 29 września 2017
Przyjazne? Wolnego.
O ile ściezka z Nowego do Trsteny jest względnie wolna od błota i krowich placków, to odcinek wschodni do Kacwina będzie tonął w błocie i kupskach. Już to widać. Nie da się po takim czymś jeździć rowerem a co dopiero na rolkach. Błędem jest budowa ścieżki po dojazdach do pól. Odcinkiem z Morawczyny do Krauszowa śmigają samochody a znak stoi jak byk! Placki oczywiście są na porządku dziennym..
wojtaszek06:57, 29 września 2017
Miasto NT akurat ma niewielkie zasługi, wystarczy wspomnieć brak połączenia wschodniej i zachodniej części ścieżki rowerowej. Gdyby nie gminy to nic by nie powstało.
white rower20:20, 28 września 2017
Niech się tak rolkarze nie puszą. To nie jest rolkostrada tylko droga dla rowerów - popatrzce na znaki. Pewno w większości rolkarze nie przeszkadzają rowerzystom, ale jak jedzie takich po kilku w rzędzie i nie reaguje na dzwonek to sie nerwy zaczynają.
I nie tylko rolnicy zaśmiecają - leśnicy też po zwózce drzewa mogliby błoto uprątnąć
115KM15:33, 27 września 2017
Trzeba przyznać, że gdyby nie nasyp po kolei do Cz. Dunajca i dalej na Słowację to nie byłoby takiego długiego i łatwego odcinka trasy rowerowo-rolkarskiej . Inne trasy, które służą również do dojazdów do pól uprawnych są zawalone kupą i błotem z kół traktorów. Może rolnik powinien posprzątać drogę...? W miastach po pieskach trzeba sprzątać.
baciok13:22, 27 września 2017
w zakopanym to samo dziadostwo
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij