Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 84 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
05.11.2017, 23:08 | czytano: 2129

Skp Bartosz Kraków i "Dziadki" triumfatorami Memoriału im. Grzegorza Wesołowskiego (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina

W IX edycji Memoriału Grzegorza Wesołowskiego wzięło udział ok. 400 zawodników. Siatkarze podzieleni na 45 drużyn grali na kilku parkietach jednocześnie - w Jabłonce, Lipnicy Wielkiej, Piekielniku i Załucznem.

W najliczniejszej kategorii mężczyzn wygrał zespół "Skp Bartosz Kraków". Miejsce drugie zajął "Geovolley", a trzecie - drużyna "Dziadków" z Suchej Beskidzkiej. Wśród kobiet najlepsze były panie z drużyny "Dziadków" z Suchej Beskidzkiej, które wyprzedziły zespół "Tak jest" z Krakowa oraz "Volley" z Rabki.

Wśród gimnazjalistów najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna żeńska UKS Górzanie Ochotnica Górna i męska reprezentująca Gimnazjum w Załucznem.

O kilku lat zmagania siatkarzy oceniają sędziowie z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, co już świadczy o poziomie rozgrywek.

- Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Tegoroczna edycja w liczbach jeszcze bardziej pokazuje ogrom tego wydarzenia. W turnieju wzięło bowiem udział, aż 45 drużyn z całej południowej Polski. Mieliśmy bowiem zespoły z takich miejsc jak: Wieliczka, Bochnia, Kraków, Zakopane a nawet z Rzeszowa. Mecze rozgrywane były jednocześnie na 4 halach w Piekielniku, Jabłonce, Lipnicy Wielkiej i Załucznem wyposażonych łącznie w 7 boisk do siatkówki. W turnieju tym nie najważniejsza jest wygrana a uczestnictwo i wspomnienie młodego chłopaka – Grzegorza Wesołowskiego, który odszedł nagle podczas gry w siatkówkę. Tegoroczny turniej to również dwie dodatkowe akcje. Zbiórka krwi, w której zebrano 41 jednostek krwi – kolejny rekord w historii zbiórek podczas turnieju. Organizatorzy przeprowadzili również zbiórkę pluszaków – Miś Ratownik, które trafią do jednostek straży pożarnej z całego powiatu nowotarskiego. Efekty zbiórki zostaną podane na dniach, gdyż ilość miśków jest zaskakująca i nie zostały jeszcze policzone - podsumowuje w imieniu organizatorów Jakub Dyrcz.

Zawody poświęcone są młodemu chłopakowi, Grzegorzowi Wesołowskiemu, który zmarł nagle podczas meczu siatkówki - 4 listopada 2008 roku.

s/ zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas