Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Nowy Targ i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clear
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 90
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clear
20°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
18°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 73
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.11.2017, 13:26 | czytano: 2169

Znowu wygrali. Grant dla MMKS

zdj. Michał Adamowski

Mieszkańcy województwa małopolskiego wybrali 9 zwycięskich projektów, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Wśród nich jest projekt zgłoszony przez MMKS Podhale Nowy Targ.

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W naszym województwie klienci Tesco wybrali 9 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostanie m in. projekt „Sport przez cały rok!” Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ. Projekt polega na zakupie sprzętu dla najmłodszych mieszkańców regionu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w hokeju na lodzie. - Chcemy wychowywać dzieci poprzez sport i pokazać im świat inny, niż znajda z codziennego życia. Nasi trenerzy zadbają o ich odpowiedni rozwój, kondycję fizyczną i psychiczną. Pozwoli to zbudować w najmłodszych pewność siebie - tłumaczą inicjatorzy pomysłu.

Łącznie na terenie województwa małopolskiego oddano blisko 437 150 głosów, z czego na MMKS 6763.

Klub zdobył grant już w poprzedniej edycji projektu.

- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
kibolka14:22, 15 listopada 2017
No i git - Mario gratulacje
!13:37, 15 listopada 2017
Brawo!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij