Świąteczna akcja pomocy chorym na mukowiscydozę (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
03.12.2017, 11:46 | czytano: 2901

Świąteczna akcja pomocy chorym na mukowiscydozę (zdjęcia)

Czwarta mikołajkowa edycja odbyła się w sobotę w wybranych sklepach na terenie Rabki-Zdroju, Nowego Targu, Zakopanego, Mszany Dolnej.

W Nowym Targu zbiórka była prowadzona w Supermarketach Rajski Lewiatan na ul. Kopernika, Mickiewicza oraz Legionów Piłsudskiego, a także w Delikatesach Centrum na ul. św. Anny oraz w Galerii Buy&Fly. W rolę wolontariuszy wcielili się uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, a koordynatorami całej akcji byli panowie Jakub Udziela i Wojciech Grzybek.

Co roku w sobotę poprzedzającą mikołajki w wybranych sklepach wolontariusze prowadzą świąteczną kwestę słodyczy, artykułów spożywczych oraz funduszy na przygotowanie paczek dla chorych na mukowiscydozę. W tym roku organizatorzy planują przygotować ok. 1500 paczek dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, czyli dwukrotnie więcej niż rok temu, a blisko 10 razy więcej niż 4 lata temu.

We wszystkich zaangażowanych w „Mikołajki dla Mukoludków” sklepach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i starszych klientów. Darczyńcy hojnie przekazywali wolontariuszom nie tylko słodycze, ale również podstawowe produkty żywnościowe oraz wspierali akcję finansowo wrzucając pieniądze do skarbonek.

Większość okolicznych szkół podstawowych i przedszkoli również włączyło się w akcję zbierając słodycze na terenie swoich placówek

Szymon Pyzowski, zdj. organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas