Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
03.12.2017, 11:46 | czytano: 1519

Świąteczna akcja pomocy chorym na mukowiscydozę (zdjęcia)

Czwarta mikołajkowa edycja odbyła się w sobotę w wybranych sklepach na terenie Rabki-Zdroju, Nowego Targu, Zakopanego, Mszany Dolnej.

W Nowym Targu zbiórka była prowadzona w Supermarketach Rajski Lewiatan na ul. Kopernika, Mickiewicza oraz Legionów Piłsudskiego, a także w Delikatesach Centrum na ul. św. Anny oraz w Galerii Buy&Fly. W rolę wolontariuszy wcielili się uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, a koordynatorami całej akcji byli panowie Jakub Udziela i Wojciech Grzybek.

Co roku w sobotę poprzedzającą mikołajki w wybranych sklepach wolontariusze prowadzą świąteczną kwestę słodyczy, artykułów spożywczych oraz funduszy na przygotowanie paczek dla chorych na mukowiscydozę. W tym roku organizatorzy planują przygotować ok. 1500 paczek dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, czyli dwukrotnie więcej niż rok temu, a blisko 10 razy więcej niż 4 lata temu.

We wszystkich zaangażowanych w „Mikołajki dla Mukoludków” sklepach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i starszych klientów. Darczyńcy hojnie przekazywali wolontariuszom nie tylko słodycze, ale również podstawowe produkty żywnościowe oraz wspierali akcję finansowo wrzucając pieniądze do skarbonek.

Większość okolicznych szkół podstawowych i przedszkoli również włączyło się w akcję zbierając słodycze na terenie swoich placówek

Szymon Pyzowski, zdj. organizatorzy
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij