Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Zakopane
Clouds
-5°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
146 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 73 | 146 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
05.12.2017, 11:01 | czytano: 1658

10-lecie działalności Orawskiej Grupy Teatralnej im. dra Emila Kowalczyka (zdjęcia)

W sali Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej jubileusz 10-lecia działalności obchodziła Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka.

Przygotowali oni na tę okazję specjalną sztukę. Komedia "Otello po orawsku, czyli wolby w teatrze" to najnowsza sztuka tej grupy. Konstrukcja dramatyczna oparta jest na motywie teatru w teatrze polegająca na wprowadzeniu do przedstawienia fragmentów "Otella" Szekspra, czytanych w gwarze orawskiej. Komedia ukazuje perypetie na próbach amatorskiego teatru, który chce z reżyserem z Krakowa przedstawić "Otella" w orawskich realiach. Wynika z tego wiele śmiesznych zdarzeń, bo przecież prawdziwym teatrem jest życie. Komedia ta ukazuje, oczywiście w przejaskrawieniu - w krzywym zwierciadle, dziesięcioletnią już przygodę z regionalnym teatrem naszej grupy teatralnej. Pierwszy akt to pierwsza próba "Otella", drugi zaś to próba generalna. Wszystkie podobieństwa do prawdziwych postaci są oczywiście przypadkowe (lub nie).

Uroczystość 10-lecia działaności naszego teatru, swoją osobą, zaszczycił Antoni Malczak – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, który wręczył dla grupy pamiątkowy obraz – rzeźbę oraz złożył najlepsze życzenia. Towarzyszyli mu pracownicy MCK Sokół: Anna Turewicz, Sylwester Rosiek i Janusz Kuźma. Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jerzy Jazowski wręczył również dla każdego aktora – czy to obecnego – czy mającego z teatrem kontakt w przeszłości – pamiątkowy album ukazujący 10-lecie działalności grupy. Uczczono również minutą ciszy członka Orawskiej Grupy Teatralnej - Augustyna Fitaka.

W trakcie tej imprezy uroczyście, wraz z wystrzałami sztucznych ogni, Wójt zapalił gminną choinkę przed Domem Ludowym oraz zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek.

W przedstawieniu udział biorą: Bronisław Bandyk, Franciszek Janowiak, Karolina Kowalczyk, Eugeniusz Lichosyt, Ewa Magiera, Patryk Rudnicki, Jan Świdroń. Scenariusz i reżyseria: Robert Kowalczyk.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, zdj. Bronek Kowalczyk
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas