Mistrzowie sztuk walki z Niemiec z wizytą w szkole Akyama (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
20.12.2017, 23:47 | czytano: 2340

Mistrzowie sztuk walki z Niemiec z wizytą w szkole Akyama (zdjęcia)

Z kolejną, trzecią już wizytą na Podhale przyjechali z Niemiec Hanshi Giuseppe Gramegna i Sensei Dominique zu Klampen.

zdj. SKKF Akyama
zdj. SKKF Akyama
Zostali oni zaproszeni przez przedstawicieli SKKF Akyama Sensei Aleksandra Kozieła i Sebastiana Westrycha, którzy zorganizowali w minioną niedzielę całodniowy straż sztuk walki.

Wejście na staż było prezentem mikołajkowym, więc każdy mógł zapoznać się z tajnikami Kishin Juku, Ju Jutsu, Karate, Shaolin Kempo i technikami samoobrony przy pomocy kubotanu. Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

Na sali Szkoły Podstawowej w Ostrowsku zebrała się około stuosobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych. Treningi prowadzili zaproszeni goście Sensei Dominique prezentowała techniki Shaolin Kempo, natomiast Hanshi Giuseppe prowadził blok Ju Jutsu oraz kubotanu.

- Kubotan to czternastocentymetrowej długości walec wykonany z drewna, metalu czy twardego plastiku, noszony zazwyczaj jako breloczek przy kluczach. Kubotan stosowany jest zarówno do zadawania ciosów, jak również uciskania odpowiednich punktów lub sfer na ciele przeciwnika - tłumaczy Sebastian Westrych.

Zajęcia prowadzili też mistrzowie z naszego regionu - Sensei Aleksander wraz z grupą uczniów przygotowywali techniki do zbliżających się egzaminów w Ju Jutsu, a Sensei Sebastian po przeprowadzeniu rozgrzewki uczył bardzo skutecznych technik karate z elementami samoobrony.

- Nie brakowało też innych atrakcji jedną z nich było strzelanie z łuku, a także z karabinków ASG, co cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych uczestników stażu. Wszyscy trenujący otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz z rąk przybyłych gości mikołajkowe słodkości. Goście po zakończonym stażu zostali w Polsce, by w poniedziałek udać się do Zakopanego, kolejne dni poświęcili na wycieczkę do Krakowa. W przyszłym roku mają oni bardzo napięty plan związany z seminariami i stażami gdyż podróżują po całym świecie by uczyć sztuk walki, ale obiecali, że za 2 lata znowu nas odwiedzą. Trzymamy ich za słowo i już dzisiaj czekamy na ich kolejną wizytę - dodają organizatorzy spotkania.

źródło: SKKF Akyama, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas