21. Przegląd Filmów o Sztuce Zakopane 2018 - dzień drugi (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
14.04.2018, 10:32 | czytano: 1599

21. Przegląd Filmów o Sztuce Zakopane 2018 - dzień drugi (zdjęcia)

ZAKOPANE. Film „Wezwanie” był tematem dyskusji drugiego dnia 21. Przeglądu Filmów o Sztuce. Film powstał 47 lat temu. O jego tworzeniu podczas spotkania z widzami opowiedzieli reżyser Wojciech Solarz oraz aktorka Irena Karel.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
W Zakopanem trwa reaktywowany Przegląd Filmów o Sztuce. W ramach festiwalu odbywają się projekcje filmów konkursowych, warsztaty filmowe i pokazy specjalne. Na jednym z pokazów w Kinie Miejsce, widzowie mieli okazję obejrzeć film „Wezwanie”, przy produkcji którego brał udział Władysław Hasior, jeden z pomysłodawców przeglądu, a potem spotkać się z jego twórcami.

- Patrzę dzisiaj na ten film. Jesteśmy w ogóle w innym świecie, w świecie elektroniki, przyspieszonego rytmu życia. Ten film się powoli opowiada, tak, jak się wtedy opowiadało w tamtych czasach. Dzisiaj to by się szybciej opowiadało, żeby się widz nie znudził, żeby mu migało, jak w wideoklipie. Ale te rzeczy, które tutaj dominują, w ogóle się nie zmieniły. Są wartościami zagubionymi, które się ciągle gubi i dzisiaj. Takich Stefków może być bardzo wiele. Kto dziś jest nieużyteczny, społecznie, praktycznie, jest niepotrzebny. Z tego powodu, że to życie stało się tak bardzo brutalne, takie rzeczywiste, takie prawdziwie, że trzeba coś konkretnie zrobić i zarobić – mówił reżyser.

W Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem można oglądać wystawę fotosów z filmu "Wezwanie", udostępnionych na potrzeby Przeglądu z prywatnego archiwum Wojciecha Solarza.


pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas