Niedziela, 19 styczeń 2020, Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
22.04.2018, 11:17 | czytano: 1582

Wyciek chemiczny w lesie. Strażackie ćwiczenia w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Na terenie lasów państwowych w Rabie Wyżnej odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Nowy Targ 1” pod kryptonimem „Substancja Niebezpieczna 2018”.

Strażacy ćwiczyli sytuację, w której dziesięcioosobowa grupa turystów natrafia w lesie na nieprzytomnego mężczyznę leżącego obok ciągnika, który na przyczepie ma dwa pojemniki, w tym jeden uszkodzony. Nieznana substancja wycieka z niego do rowu. Wkrótce także turyści, którzy mieli kontakt z oparami, zaczynają się uskarżać na silny ból głowy, zawroty i duszności. Do pomocy im ruszają strażacy.

W ćwiczeniach brały udział następujące jednostki: KP PSP Nowy Targ 7 zastępów z JRG Nowy Targ i Rabka-Zdrój, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno–ekologicznego „Nowy Targ 1”, OSP z KSRG dwa zastępy - OSP Raba Wyżna i Spytkowice, OSP spoza KSRG trzy zastępy - OSP Bielanka, Chabówka i Rokiciny Podhalańskie.

oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
JA20:15, 23 kwietnia 2018
Ci w zielonych to chłopaki z Rdzawki
Ino roz11:13, 23 kwietnia 2018
Rdzawke już wywalili ze strazy ze nigdzie jej nie ma nawet na cwiczeniach. Samochody sie pala w rdzawce oni na d*** siedza musi jechac rabka i chabowka zeby dogasic zgliszcza
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij