Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.05.2018, 16:00 | czytano: 1648

Akwarele i pastele w Krzywej Jabłonce (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Do końca maja w Galerii Potrzeb Kulturalnych „Krzywa Jabłonka” przy ul. Pienińskiej można obejrzeć wystawę małżonków: Tatiany Tokarczuk-Błażusiak i Krzysztofa Błażusiaka. 

Tatiana – architekt krajobrazu i wykładowca na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i wielickiego Art-Klubu. Wyspecjalizowała się w akwareli i pastelu. Krzysztof - absolwent UR w Krakowie, kierunku architektura krajobrazu - należy także do SAP-u oraz do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu - Grupa Twórcza „Pieniny” w Szczawnicy. W swej twórczości skupia się na pastelu i fotografii.

Podczas wernisażu wystawy artystów przedstawiła właścicielka galerii Joanna Dziubińska, o ich sztuce opowiedziała prezes GT TPSP Anna Malinowska, a Tatiana i Krzysztof podzielili się swoimi twórczymi inspiracjami i wspomnieniami. To głównie przyroda, zwłaszcza ta pienińska jest źródłem natchnienia dla Krzysztofa; najchętniej uwiecznia krajobraz górski i góralską architekturę, choć na wystawie znalazło się i nadmorskie wspomnienie ze wspólnej podróży. Tatiana jest zakochana w kwiatach i technice akwarelowej, której na początku …nie lubiła. Chęć zmierzenia się z tą trudną sztuką dała jej bodziec do ciągłych poszukiwań i pragnienia dojścia do doskonałości w akwarelistce.

Spotkanie wernisażowe było także okazją do złożenia życzeń zeszłorocznym nowożeńcom, zrobienia wspólnej fotki, posłuchania spontanicznego koncertu Wiktorii Bisztygi - sopran i Ewy Walkowskiej – mezzosopran oraz radowania się przy muzyce Kapeli Zbójnickiej. Jadła i napoju, jak to zwykle w „Krzywej Jabłonce” nie zabrakło.

Alina Lelito, fot. AL, Edward Kordas
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas