Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Czarny Dunajec i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
23.05.2018, 19:34 | czytano: 921

Gminny Przegląd Pieśni Religijnej

W Kościele Parafialnym w Rokicinach Podhalańskich odbył się XVI Gminny Przegląd Pieśni Religijnej.

Przegląd rozpoczął się nabożeństwem majowym.


Corocznie, organizatorem przeglądu jest Szkoła Podstawowa w Rokicinach Podhalańskich, Parafia w Rokicinach Podhalańskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Wyśpiewane pieśni wszystkich wykonawców były darem uczestników przeglądu dla Świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego urodzin.


W przeglądzie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawie, Szkoły Podstawowej w Harkabuzie, Szkoły Podstawowej w Bielance, Szkoły Podstawowej w Sieniawie i Szkoły Podstawowej w Rokicinach Podhalańskich oraz najmłodsi uczestnicy – z przedszkola w Rokicinach Podhalańskich.


Warto wspomnieć, że wśród z zaprezentowanych pieśni znalazła się pieśń pt. „Tłumy Serc”, której słowa napisał papież Jan Paweł II. Po zakończeniu przeglądu zespoły wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście zebrali się pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II i po złożeniu kwiatów wspólnie zaśpiewali Jego ulubioną pieśń - „Barkę” oraz nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

źródło: organizatorzy, opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij