Środa, 11 grudzień 2019, Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Nowy Targ i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
23.08.2018, 21:58 | czytano: 889

Koncert Muzykanco Siyła i Muzyka Łuku Karpat (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

Kolejny wieczór na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się pod hasłem Muzyki Łuku Karpat i instrumentów stroikowych.

Swoją muzykę zaprezentowali przedstawiciele Turcji, którzy pokazali archetyp dud o podwójnym stroiku, Macedonii i Bułgarii, gdzie dudy są bardzo popularne oraz Włoch. Dudziarze z Beskidu Żywieckiego rozpoczęli wędrówkę łukiem Karpat, którą zakończyły dudy huculskie.

Wcześniej na festiwalowej scenie wystąpili najlepsi podhalańscy muzykanci w projekcie "Muzykansko Siyła'. Zespół taneczno-muzyczny powstał na początku 2018 roku z inicjatywy Jana Kuchty i Jakuba Gąsienicy-Giewonta. Skupia pasjonatów góralskiej muzyki, tańca, śpiewu i tradycji. Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Zbójnickiego w ramach Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej grupa zdobyła główną nagrodę, Ciupagę Zbójnicką

pk, zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij