Piątek, 19 kwiecień 2019, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Zakopane i okolice
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 49
Clear
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.09.2018, 17:30 | czytano: 1798

Poloniarski Osod w Kościelisku (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

KOŚCIELISKO. Za nami już 14 Polaniarski Osod. W tym roku wydarzenie odbywało się na scenie plenerowej na Chotarzu.

Rozpoczęło się ono tradycyjnym redykiem owiec, który przeszedł od remizy OSP pod Ludówkę. Tutaj miały miejsce kolejne występy. Usłyszeliśmy nuty "ze sałasa" wygrane na tradycyjnych instrumentach pasterskich, zespół Polaniorze przedstawił scenkę rodzajową pokazującą tradycyjne kiszenie kapusty, publiczność uwiedli też członkowie goszczącej w Kościelisku francuskiej grupy „De la Morelle”.

Na scenie zaprezentowała się również obchodzący w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia zespół Polany z Kościeliska, zaśpiewali dla nas także laureaci XXVI Przednówka w Polanach – męska grupa śpiewacza z Kościeliska, wysłuchaliśmy poezji Teresy Bachledy-Kominek, a zwieńczeniem imprezy był niepowtarzalny koncert grupy „Fiś band”.

Podczas Osodu miało miejsce wręczenie kilku nagród. Edward Staszel z Dzianisza odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystej dekoracji dokonali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Mateusz Nędza-Kubiniec i członek Zarządu Powiatu Andrzej Laszczyk. Przewodniczący Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa wręczył z kolei nagrody w konkursie gminnym – Moje Podwórko. Wydarzeniami towarzyszącymi Osodowi były przeprowadzone prze Związek Podhalan warsztaty plastyczne o tematyce pasterskiej oraz konkurs wiedzy o pasterstwie.

Jak co roku na imprezie zaprezentowali się twórcy ludowi z Podhala. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy organizatorzy dziękują i już za rok na kolejny Polaniarski Osod.

Źródło: materiał prasowy/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij