Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Jabłonka i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
26.09.2018, 11:04 | czytano: 3389

MZWiK przypomina: "korzystasz z wody - zapłać". Osobom i firmom, które korzystają bezumownie z usług spółki proponuje abolicję

NOWY TARG. "Na terenie Miasta odnotowujemy przypadki bezumownego korzystania z usług MZWiK, to znaczy bez zawartej pisemnej umowy i bez ponoszenia opłat. Przypominamy, że są to czyny niezgodne z prawem i karalne – grzywna może sięgać nawet 10.000 zł" - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Spółka proponuje, by osoby mające nieuregulowaną sytuację formalno-prawną - same wykonały pierwszy krok i nie czekały aż MZWiK rozpocznie proceduję karania. Dlatego czeka do końca roku na "osoby i firmy podejrzewające, że mogą nieświadomie korzystać z naszych usług bez zawartej umowy oraz bez ponoszenia odpowiednich opłat, do zgłaszania się do siedziby firmy, na ulicę Długą 21. Osoby, które zgłoszą się do nas, do końca roku 2018, nie poniosą żadnych konsekwencji z tytułu wcześniejszego bezumownego korzystania z naszych usług, jak również, do końca roku 2018 nie będą im naliczane żadne opłaty bieżące."

Poniżej - pełny tekst komunikatu:

INFORMACJA dla osób przebywających na terenie Miasta Nowy Targ

Szanowni Państwo,

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o. prowadzi działalność związaną z zaopatrzeniem w wodę oraz usuwaniem i oczyszczaniem ścieków na terenie miasta. Informujemy, że korzystanie z tych usług podlega opłacie, określanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001r).
Osoby i firmy odprowadzające ścieki do miejskiej kanalizacji sanitarnej zobowiązane są do podpisania umowy z MZWiK oraz należytego uiszczania odpowiednich opłat. Osoby nie podłączone do kanalizacji powinny mieć wybudowane na posesji szczelne szamba bądź przydomowe oczyszczalnie ścieków i z tego tytułu ponosić opłaty za wywóz zawartości zbiorników. W każdym z powyższych przypadków koszty wynikają z potrzeby ochrony środowiska naturalnego.

Osoby i firmy korzystające z miejskiej sieci wodociągowej powinny mieć zawartą odpowiednią umowę, i uiszczać opłaty, zgodnie z ustanowioną taryfą. Osoby korzystające tylko z własnych studni bądź pobierających wodę z różnego rodzaju komitetów, zwolnione są z obowiązku posiadania umowy z MZWiK, jeśli jednocześnie nie mają podłączenia z miejską siecią wodociągową. Posiadanie umowy na odbiór ścieków jest obligatoryjne.

Na terenie miasta Nowy Targ odnotowujemy przypadki bezumownego korzystania z usług MZWiK, to znaczy bez zawartej pisemnej umowy i bez ponoszenia opłat. Przypominamy, że są to czyny niezgodne z prawem i karalne – grzywna może sięgać nawet 10.000 zł.

Zachęcamy osoby i firmy podejrzewające, że mogą nieświadomie korzystać z naszych usług bez zawartej umowy oraz bez ponoszenia odpowiednich opłat, do zgłaszania się do siedziby naszej firmy, na ulicę Długą 21, celem uregulowania sytuacji formalno-prawnej. Informujemy, że osoby, które zgłoszą się do nas, do końca roku 2018, nie poniosą żadnych konsekwencji z tytułu wcześniejszego bezumownego korzystania z naszych usług, jak również, do końca roku 2018 nie będą im naliczane żadne opłaty bieżące. Po upływie tego terminu spółka będzie egzekwować swoje prawa wynikające z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w szczególności odnoszące się do uniemożliwienia korzystania z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także ponoszenia karnych opłat, zgodnie z ustawą.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
wat17:09, 18 października 2018
Tu jeden,sensowny, komentarz. ,,Podatnik,,.
płacący za wodę20:01, 12 października 2018
A ja słyszałem ,że jest taka jedna firma w Nowym Targu , która najprawdopodobniej ścieki powstałe przy myciu samochodowej floty spuszczała prosto do kanałów burzowych - bo po jaką cholerę płacić za legalnie odprowadzone ścieki, prawda?? Na dodatek przedziwnym zbiegiem okoliczności poinstruowano firmowych kierowców że " od teraz" ( czytaj - po zaplombowaniu wodomierzy ) Jaśnie Wielmożny Pan Prezes będzie kładł nacisk na czystość w kabinie więc nie muszą hektolitrami wody myć samochodów z zewnątrz. Nawet głupi by się domyślił , że chodzi o to by nowe odczyty z wodomierzy nie za bardzo odbiegały od tych z ostatnich lat. Szeregowy obywatel jest rozliczany z każdego litra wody a tam....... szkoda gadać.....odpowiednie służby powinny dokładniej przyjrzeć się całej sprawie by nie została zamieciona pod dywan jak większość przekrętów w tej firmie
besala20:07, 5 października 2018
Panie Dyrektorze MZWiK! Czy jest prawdą, że mieszkańcy Nowego Targu płacą więcej za Pana usługi, bo obniżka cen za ścieki dla PPK była warunkiem zatrudnienia Janusza Tarnowskiego? Czy mieszkańcy Miasta płacą więcej za ścieki, aby pan Tarnowski był prezesem PPK, która to firma odpowiada za nieczystości z otaczających Nowy Targ wsi? To takie pytanie dla wyborców, bo pewnie ani dyrektor MZWiKu, ani burmistrz Watycha, ani prezes PPK nie zechcą na nie odpowiedzieć.
Podatnik06:57, 3 października 2018
Napiszę tak. Dlaczego przedsiębiorca placu drożej za wodę? Jaka kara? W budynku mieszkam i prowadzę firmę ,ta sama woda ,a różne ceny , to samo z prądem, . Po prostu za dużo jest urzedasow na których trzeba pracować.
abc22:32, 26 września 2018
abolicja?
widać suma przepompowanej nie równa się z sumą wodomierzy - i to poważnie!!!
mysliwy19:14, 26 września 2018
Od nowego roku sezon na lemingi doskonałe!
leming doskonały12:25, 26 września 2018
Czyżby od nowego roku PiS chciał wprowadzić nowy podatek za wodę na rzecz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij