Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2018, 19:21 | czytano: 1366

Dzień Seniora w Nowym Targu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się 18 października w Urzędzie Miasta Nowy Targ. W programie ciekawe wykłady i występy artystyczne. Wstęp wolny.

Wiele starszych osób pada ofiarą przestępstw takich jak, oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami m. in. z Policją aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w tym zakresie.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Seniora jest bezpieczeństwo i aktywizacja osób starszych.
Dzień Seniora organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajowym Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Partnerami wydarzenia jest Policja, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Miejski Ośrodek Kultury, Uniwersytet III Wieku oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ.

W ramach wydarzenia zorganizowano szereg prelekcji na tematy bliskie osobom starszym. Eksperci ZUS podpowiedzą jak można podwyższyć świadczenie emerytalne, policja zwróci uwagę na metody działania oszustów. Przewidziano również występy artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych ZUS zaprasza w czwartek, 18 października do Urzędu Miasta Nowy Targ, ul. Krzywa 1, sala konferencyjna o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Program spotkania:
10:00 - „Historia ubezpieczeń społecznych”
„ Srebrna Małopolska”
10:20 - Występ – Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10:30 - ZUS dla Seniora - „Czy można podwyższyć emeryturę?”
„Ogólne zasady waloryzacji świadczeń” – wykład - Zakład Ubezpieczeń Społecznych
11:00 - Przerwa na poczęstunek
11:15 - „Bezpieczne pieniądze Seniora”
„Lista zasad bezpiecznego Seniora”
11:25 - „Oszustom mówimy NIE” - wykład - Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
11:50 - Występ – Studio Piosenki „SEPTYMA” – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
12:00 - Zdrowie Seniora – wykład – Instytut Zdrowia Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła
Zawodowa w Nowym Targu
12:50 – Zakończenie.

Zakład Ubezpieczeń zachęca również do obejrzenia wystawy pad Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości „100 lat ubezpieczeń społecznych w Polsce”, która od 12 do 24 października br. będzie dostępna dla odwiedzających przed Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.

Źródło: ZUS Nowy Sącz, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
senior23:19, 12 października 2018
Ostatnim punktem spotkanie będzie przydzielanie bonów ZUS zezwalających seniorom na przechodzenie ulic na czerwonych światłach.
Emeryt23:00, 11 października 2018
My chcemy 500+, a nie opowiadania bajek.
zszokowany20:10, 11 października 2018
oni chcą chyba całkiem wykończyć ludzi, ludzie starsi zaciskają pasa i ledwie wiążą koniec z końcem, żeby ZUS mógł imprezować za nasze pieniądze, co za czasy?, zobaczcie sobie jak ludzie starsi na zachodzie żyją i wtedy organizujcie co tylko chcecie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij