Środa, 24 luty 2021, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Mist
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
16.10.2018, 10:50 | czytano: 1839

Piknik z latawcem

Na stokach góry Wdżar w Kluszkowcach odbył się "Piknik z Latawcem".

Wydarzenie przed laty zostało zapoczątkowane przez stowarzyszenie "Sprężyna". Współcześnie jest kontynuowane przez gminy Czorsztyn oraz Łapsze Niżne. Wynikiem współpracy samorządów jest organizacyjna rotacja. W jednym roku piknik odbywa się w Łapszance zaś w kolejnym na Górze Wdżar w Kluszkowcach. Piknik jest przede wszystkim skierowany do najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowują liczne atrakcje. W tegorocznej edycji były to między innymi: konkurs tańca, zabawa z hula hop, przeciąganie liny, a także dmuchańce, bańki mydlane czy słodycze. Głównym punktem pikniku jest oczywiście puszczanie latawców, które są własnoręcznie wykonywane przez młodych uczestników. W tym roku motywem przewodnim konstrukcji było 100-lecie odzyskania niepodległości. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody nawiązujące do tematyki patriotycznej, ale również gry planszowe, multimedialne czy deskorolki.


tekst: Michał Oleksy, zdjęcia: Natalia Niemiec
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij