Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 67
Rain
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.10.2018, 09:00 | czytano: 2189

Nie - dla szykan i małostkowości (art. sponsorowany)

List otwarty Stowarzyszenia Kupieckiego „Nowa Targowica” do burmistrza Grzegorza Watychy

Szanowny Panie Burmistrzu!

Ze zdumieniem podczas poniedziałkowej debaty kandydatów na burmistrza miasta słuchaliśmy Pana słów, dotyczących naszego jarmarku. Konkretnie chodzi nam o odpowiedź na pytanie, dlaczego Nowa Targowica, która jest nie tylko dużym przedsięwzięciem gospodarczym, ale również atrakcją turystyczną, w żaden sposób nie jest promowana przez miasto i na miejskiej stronie internetowej praktycznie nie istnieje?

W odpowiedzi usłyszeliśmy zarzuty wobec spółki Nowa Targowica, konflikt z którą ma - według Pana - ów brak promowania naszego jarmarku tłumaczyć.

Po raz kolejny, Panie Burmistrzu, wykazuje się Pan ignorancją wobec społeczności naszego targu, bagatelizuje nas - kupców tu pracujących, na dodatek działa na szkodę interesów Miasta, które - jak sam Pan stwierdził podczas debaty - „tak samo zainwestowało w to przedsięwzięcie”. Przecież skoro zainwestowało, to tym bardziej powinno je promować.


Jako kupieckie stowarzyszenie, prosimy Pana Burmistrza, by przestał Pan wreszcie - z powodu konfliktu ze spółką - dewaluować nasz jarmark. Jest on naszym miejscem pracy, mógłby też być motorem rozwoju Miasta, za które Pan odpowiada. Niestety nie jest, bo wciąż zwycięża małostkowość i brak umiejętności działania ponad podziałami.

Jarmark nie jest przez Miasto promowany, dwukrotnie podnosi się miejską opłatę targową - a pierwsza Pana propozycja sugerowała jej podniesienie nawet czterokrotnie, wreszcie wszczyna postępowanie o zajęcie przez handlujących warzywami i kwiatami pasa drogowego, co wcześniej nikomu nie przeszkadzało.

Wszystkie te działania Panie Burmistrzu noszą - według nas - znamiona nękania i - zgodnie z głównymi celami naszego kupieckiego stowarzyszenia - będziemy się im z całej mocy przeciwstawiać. Mamy już w tym doświadczenie, przypominamy Panu Burmistrzowi, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał za nieważną uchwałę z 29 grudnia podwyższającą nam opłatę targową. Wiemy, że Urząd Miasta odwoła się teraz do NSA, niemniej podejrzewamy, że już ta porażka w pierwszej instancji spowodowała kolejne szykany wobec społeczności naszego jarmarku.

Uważamy jednocześnie, że zadaniem i obowiązkiem dobrego burmistrza jest mediacja oraz łagodzenie konfliktów i takich też zachowań - również w kontekście sporów dotyczących naszego jarmarku - od włodarza miasta będziemy oczekiwać.

W imieniu Stowarzyszenia Kupieckiego „Nowa Targowica” prezes Roman Kurańda
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij