Piątek, 26 kwiecień 2019, Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Szczawnica i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
25°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clear
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 31
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
24°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
06.11.2018, 19:33 | czytano: 1138

Sto kilometrów na 100-lecie Niepodległości

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski odbyła się II Sztafeta Rowerowo – Biegowa zaprzyjaźnionych gmin. Wzięło w niej udział 12 rowerzystów z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice z powiatu nowotarskiego i 10 biegaczy z klubu „Spytaktiw” ze Spytkowic w powiecie wadowickim.

Impreza rozpoczęła się poranną mszą świętą w Kościele pw. NPNMP w Spytkowicach, w której wzięli udział uczestnicy sztafety ubrani w jednolite okolicznościowe stroje. Uroczysty start odbył się przed Urzędem Gminy w Spytkowicach, skąd włodarze w osobach wójta Ryszarda Papanka i przewodniczącego Rady Gminy Józefa Kościelniaka. pożegnali sportowców.

Trasa wiodła przez Wysoką, Jordanów, Maków Podhalański, Suchą Beskidzką, Wadowice, Zator do Spytkowic. W Wadowicach uczestnicy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przy pomniku Św. Jana Pawła II upamiętniając 40. rocznicę wyboru na Papieża.Na rynku w Zatorze przywitał ich burmistrz miasta Mariusz Makuch i grupka młodych biegaczy ze swą trenerką. W ich asyście udali się pod nowo powstający Kopiec Wolności usytuowany pomiędzy stawami hodowlanymi karpia. Tam zostali ugoszczeni wędzonym karpiem. Po krótkiej chwili dotarli do celu. Przy zamku spytkowskim odbyło się powitanie przez przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Piórowskiego i sołtys Helenę Mamoń.

Uczestnicy sztafety wspólnie pokonali 100 km trasę rozpoczynając od źródeł rzeki Skawy w Spytkowicach, a kończąc u jej ujścia do Wisły w Spytkowicach. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy pokonali dystans pomiędzy Spytkowicami i zapowiedzieli, że w następnych latach idea łączenia Spytkowic będzie kontynuowana.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Amatorski Klub Aktywnych ,,Spytaktiv”
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij