Piątek, 26 kwiecień 2019, Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
25°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clear
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 31
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
24°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
08.11.2018, 10:33 | czytano: 574

Zaproszenie na wystawę rzeźby w drewnie

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki w setną rocznicę odzyskania Niepodległości, zapraszają na projekt wystawienniczy pn. "Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018".

Wystawa, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 listopada o godz. 17:00, w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem, jest okazją przeglądu dokonań kilku pokoleń wybitnych rzeźbiarzy, mających w dorobku znaczące realizacje w drewnie. Prezentujemy prace m.in. Jerzego Beresia, Wojciecha Brzegi, Waldemara Cichonia, Ksawerego Dunikowskiego, Oskara Hansena, Władysława Hasiora, Grzegorza Klamana, Antoniego Kenara, Stanisława Kulona, Konstantego Laszczki, Józefa Kandefera, Henryka Morela, Adama Myjaka, Sławoja Ostrowskiego, Antoniego Pastwy, Antoniny Wysoczańskiej-Jończak, Stanisława Sobczaka, Macieja Szańkowskiego, Antoniego Rząsy, Adam Smolany, Edward Sitka, Wojciecha Roja, Karola Stryjeńskiego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Zofia11:30, 10 listopada 2018
100-lecie Niepodległości to wspaniała okazja do tematycznej wystawy, szkoda jednak, że słabo przygotowanej.
Autorzy niektórych wystawionych prac mieli niewiele wspólnego z Zakopanem i rzeźbą w drewnie.
Organizatorzy wystawy wykazali się niewiedzą o dziełach wybitnych artystów rzeźbiarzy w drewnie jak np Henryk Burzec, Stanisław Cukier, Roman Olszowski, Grzegorz Pecuch, Zygmunt Piekacz i in. wystawiających na wystawach ogólnopolskich oraz zagranicznych i których prace znajdują się w zbiorach licznych muzeów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij