Piątek, 26 kwiecień 2019, Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Nowy Targ i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
25°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clear
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 31
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
24°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
08.11.2018, 22:10 | czytano: 1369

Nowotarscy muzycy w Filharmonii Krakowskiej

zdj. PSP w Nowym Targu

Młodzi muzycy, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu mieli okazję zagrać i zaśpiewać na scenie Filharmonii Krakowskiej.

Wydarzenie to odbyło się w ramach jesiennego cyklu koncertów chóralnych, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i Filharmonią Krakowską im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod nazwą „Narodowe Śpiewanie w Krakowie”.

Z Nowego Targu do Krakowa wyjechał Zespół Wokalny pod kierownictwem artystycznym Ewy Kowalczyk oraz Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej. Na fortepianie akompaniował Wojciech Ingot.


O godzinie 13.00 odbyła się próba, na której okazało się jak wielkim przedsięwzięciem będzie zaplanowany na godz. 16.00 koncert. Na scenie bowiem, spotkało się prawie trzysta osób, głównie dzieci i młodzież śpiewająca w chórach z całej Małopolski. Próbą kierowała pani Ksenia Miśkiewicz, również pracująca w nowotarskiej szkole muzycznej. Orkiestra wykonywała własny repertuar i akompaniowała młodym chórzystom.

Koncert zgromadził liczną publiczność, która miała okazję posłuchać oraz wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze patriotyczne pieśni polskie. Zachwyt wzbudziła nie tylko gra młodej podhalańskiej orkiestry i śpiew zespołu wokalnego, ale też piękne regionalne stroje wyróżniające ich spośród wykonawców.

Podczas koncertu scenę filharmonii powoli zapełniały chóry dziecięce i młodzieżowe, które po kolei prezentowały przygotowany repertuar, aż do finałowej „Roty”, która dosłownie zagrzmiała śpiewem wszystkich zebranych i grą orkiestry.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne otwiera obchody 100-lecia Niepodległości, koncert został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wieloletniego NIEPODLEGŁA NA LATA 2017 – 2020.

mat. nadesłany
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij