Spiskie świętowanie 11 Listopada (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
11.11.2018, 17:19 | czytano: 3586

Spiskie świętowanie 11 Listopada (zdjęcia)

Co roku w dniu 11 listopada w całej Polsce świętuje się dzień odzyskania niepodległości. W tym roku obchody nabrały szerszego wymiaru z uwagi na setną rocznicę tego bardzo ważnego wydarzenia. Świętuje się zarówno w dużych miastach, jak i lokalnych społecznościach, czego przykładem może być Gmina Łapsze Niżne.

Uroczystości na terenie spiskiego samorządu tradycyjnie rozpoczęła msza święta, podczas której nie zabrakło modlitw dziękczynnych za naszą ojczyznę. Po eucharystii zebrani mogli posłuchać okazyjnych pieśni wykonanych przez laureatów Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych.

Po krótkim koncercie uroczyste delegacje m.in. z urzędu gminy, złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi lokalnych mieszkańców, którzy zasłużyli się w walce o wolność Polski. Byli to bł. ks. Józef Stanek, Józef Wiśmierski oraz Wojciech Halczyn. Następnie zebrani mieszkańcy w uroczystym przemarszu udali się pod budynek Gminy Łapsze Niżne, gdzie nastąpiły przemówienia, odegranie hymnu i Roty, wciągnięcie na maszt flagi Polski, ale przede wszystkim odsłonięcie kamienia , który będzie przypominał przyszłym pokoleniom o stuleciu odzyskania niepodległości.

Za muzyczną oprawę całego wydarzenia były odpowiedzialne orkiestry z Łapsz Wyżnych i Niżnych oraz Kacwina.

tekst i zdj. Michał Oleksy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas