Fundacja Adama Worwy z nową energią do działania - podhale24.pl
Jabłonka
Clouds
7°C
Clouds
7°C
Clouds
9°C
Clouds
10°C
Clouds
9°C
Clouds
7°C
Kartka z kalendarza
14.11.2018, 22:44 | czytano: 4463

Fundacja Adama Worwy z nową energią do działania

"Dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja im. Adama Worwy pozyskała ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego już niebawem oddamy w Państwa ręce pierwszy numer kwartalnika Pomimo….(nie) Pełnosprawny Redaktor" - informuje Aneta Markus, prezes Fundacji.

W ramach realizowanego projektu powołaliśmy zespół redakcyjny w skład, którego wchodzą nasi podopieczni, jak również osoby zaangażowane w nasze fundacyjne życie. Kwartalnik ten tworzony przez nas w sposób amatorski, powstaje mimo wielu „pomimo”, które na drodze naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek postawiło życie. Wydanie to, zapewne nie będzie do końca profesjonalne, za to wyjątkowe bo mówiące o niepełnosprawności i chorobach przez tych, którzy sami jej doświadczają.

O przeciwnościach, które codziennie udaje się pokonać, o marzeniach, które z pomocą innych wciąż są do zrealizowania!
W ramach projektu nasz zespół uczestniczy w warsztatach redakcyjnych prowadzonych dotychczas przez redaktorkę Beatę Zalot, która prowadzi je dla nas jako wolontariusz, za co z serca dziękujemy. Podczas zajęć dostaliśmy wiele cennych porad, jak tworzyć piramidę tekstu, jakich zwrotów używać, a jakich wręcz przeciwnie unikać należy. Przed nami wiele nauki, ale i wiele chęci.

Ponadto w minioną sobotę odwiedziliśmy wspólnie Muzeum Narodowe, gdzie podziwialiśmy wystawę Stanisława Wyspiańskiego. Ten polski malarz, dramaturg, poeta tchnąć w nas miał nieco artystycznego natchnienia…i owszem. Zarówno jego dzieła, jak przede wszystkim wspólnie spędzony czas naładowały nas nową energią do działania!

Przed nami kolejne warsztaty, korygowanie tekstów, obrabianie zdjęć…Na pierwszych warsztatach niepewnie zerkaliśmy po sobie, czy aby na pewno damy radę. Dzisiaj większość tekstów jest gotowych, czeka nas wizyta w redakcji Tygodnika Podhalańskiego, gdzie podglądniemy profesjonalistów podczas pracy. Wszystko po to, by jak najrzetelniej przekazać Państwu to, co nasi koledzy i koleżanki mają do powiedzenia, a co mamy nadzieję będzie stanowić inspirację dla wielu….

W ramach dofinansowania ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego otrzymaliśmy kwotę 2 793,70 zł.

W imieniu całego zespołu - Aneta Markus Prezes Fundacji im. Adama Worwy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Obserwator07:58, 17 listopada 2018
Brawo dla dobrych inicjatyw i ludzi, którzy chcą to robić.
0
k10:03, 15 listopada 2018
No nie wiem.
0
PiterQ07:28, 15 listopada 2018
Pani Zalot musi jeszcze podopiecznych nauczyć żeby nie zaprzeczali sami sobie w jednym zdaniu. Albo "w redakcji Tygodnika Podhalańskiego", albo "podglądniemy profesjonalistów".
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
17
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
9
Piątek
Imieniny:Grzegorza, Bożydara, Karoliny
Kliknij po więcej