Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Zakopane i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
07.12.2018, 16:41 | czytano: 831

Mikołaj odwiedził Szczawnicę (zdjęcia)

6 grudnia, jak co roku, do Szczawnicy przybył św. Mikołaj. Grzecznym rozdawał prezenty i słodycze, niegrzecznym rózgi.

Zgodnie z wieloletnią tradycją zaświecił lampki na ogromnej choince, która stanęła na skwerku przy D.H. Halka.

Zanim Mikołaj spotkał się z najmłodszymi chodził ulicami uzdrowiska, zaglądał do sklepów oraz firm, rozmawiał z mieszkańcami i rozdawał słodkości.

Na spotkanie ze Świętym  przyszło bardzo dużo dzieci, ze swoimi rodzicami i dziadkami. Milusińscy siadali na kolanach, przytulali się do jego białej brody, pozowali do zdjęć. Gdy św. Mikołaj rozświetlił choinkę ogromem światełek dało się słyszeć gromkie "łał". Dzieci patrzyły na piękne drzewko z otwartymi buziami.

I jak co roku dzieci zostały zaproszone do dalszej wspólnej zabawy wraz ze skrzatami, elfami i czarodziejami do kinoteatru "Pieniny", gdzie brały udział w rozwiązywaniu zagadek i pokazach prestidigitatorskich.

JD, fot. AL
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jaś14:37, 8 grudnia 2018
Jakie te pokazy były?Pierwszy raz od 50 lat spotkałem się z takim wyrazem w polszczyźnie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij