Poniedziałek, 10 grudzień 2018, Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Szczawnica i okolice
granulki lodu
Wiatr: 12.2 km/h Wilgotność: 98%
deszcz
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 12.2 km/h Wilgotność: 98%
deszcz
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 83%
śnieg
Wiatr: 8.7 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.12.2018, 16:41 | czytano: 690

Mikołaj odwiedził Szczawnicę (zdjęcia)

6 grudnia, jak co roku, do Szczawnicy przybył św. Mikołaj. Grzecznym rozdawał prezenty i słodycze, niegrzecznym rózgi.

Zgodnie z wieloletnią tradycją zaświecił lampki na ogromnej choince, która stanęła na skwerku przy D.H. Halka.

Zanim Mikołaj spotkał się z najmłodszymi chodził ulicami uzdrowiska, zaglądał do sklepów oraz firm, rozmawiał z mieszkańcami i rozdawał słodkości.

Na spotkanie ze Świętym  przyszło bardzo dużo dzieci, ze swoimi rodzicami i dziadkami. Milusińscy siadali na kolanach, przytulali się do jego białej brody, pozowali do zdjęć. Gdy św. Mikołaj rozświetlił choinkę ogromem światełek dało się słyszeć gromkie "łał". Dzieci patrzyły na piękne drzewko z otwartymi buziami.

I jak co roku dzieci zostały zaproszone do dalszej wspólnej zabawy wraz ze skrzatami, elfami i czarodziejami do kinoteatru "Pieniny", gdzie brały udział w rozwiązywaniu zagadek i pokazach prestidigitatorskich.

JD, fot. AL
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jaś14:37, 8 grudnia 2018
Jakie te pokazy były?Pierwszy raz od 50 lat spotkałem się z takim wyrazem w polszczyźnie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij